Zakończył się remont jednego z ważniejszych oddziałów w Centrum Pediatrii w Sosnowcu

W piątek, 13 października, na terenie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Noworodków i Dzieci w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu odbyło się uroczyste podsumowanie zakończonego tu remontu.

Wyremontowany oddział w Centrum Pediatrii w Sosnowcu

Inwestycja warta jest ponad 5,5 mln zł. Oprócz nowoczesnego wyposażenia oddziału, istotnym punktem jest także kompleksowa, centralna sterylizacja. To miejsce, do którego trafiają wszystkie narzędzia zarówno z bloku operacyjnego, jak i oddziału intensywnej terapii.

Dzięki sfinalizowanej inwestycji, z powodzeniem ratowani są tu najmłodsi potrzebujący. To nie tylko mieszkańcy Sosnowca. Najmniejsze z leczonych tu dzieci ważyło niespełna 500 g. W ciągu roku, z oddziału korzysta około 100 małych pacjentów. W 90% są to noworodki leczone m.in. z powodów silnego niedotlenienia czy zakażenia okołoporodowego To także dzieci po urazach wielonarządowych. Dzięki wykwalifikowanej kadrze anestezjologów, pediatrów i neonatologów, w towarzystwie najnowocześniejszego sprzętu medycznego - oddział jest w stanie zapewnić fachową opiekę nawet najbardziej potrzebującym.