Zakaz kąpieli w Pogorii I i III w Dąbrowie Górniczej. Sanepid nakazał zamknięcie obu kąpielisk

W zbiornikach wodnych Pogoria zostały przeprowadzone badania stanu wody. Ich wyniki wykazały, że w Pogorii I i III zostały przekroczone normy normy bakterii kałowych i E. coli. Z tego powodu w czwartek, 4 sierpnia sanepid nakazał zamknięcie obu kąpielisk.

Piotr Maj
Pogoria III

Jak co dwa tygodnie w zbiornikach wodnych Pogorii zostały przeprowadzone badania stanu wody. Wyniki wykazały, iż zostały przekroczone normy bakterii kałowych i E. coli. Z tego powodu w czwartek 4 sierpnia sanepid nakazał zamknięcie obu kąpielisk

Badania stanu wody przeprowadzane są co dwa tygodnie według uzgodnionego z sanepidem harmonogramu. Od rozpoczęcia sezonu w połowie czerwca aż do teraz żadne z wyników badań nie wykazywały przekroczenia norm – informuje Henryk Mańka, zastępca dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.

Za zgodą Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w piątek, 5 sierpnia na obu kąpieliskach zlecone zostanie dodatkowe badanie wody. Dopiero gdy wyniki wrócą do normy, zakaz kąpieli zostanie zniesiony.

Pogoria zamknięta podczas skwaru

Zgodnie z decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zbiorniki Pogoria I i III będą zamknięte podczas jednego z najcieplejszych dni w naszym regionie. Latem Pogoria III jest jednym z najbardziej obleganych zbiorników w województwie śląskim. Odwiedzane jest przez tysiące plażowiczów nie tylko z Zagłębia, ale także ze Śląska i Małopolski.

Obecnie nie wiadomo zakaz kąpieli zostanie zniesiony na sobotę i niedzielę. Analiza pobranych próbek wody potrwa co najmniej kilka godzin, dlatego plażowicze muszą liczyć się z wyłączeniem z użytkowania Pogorii podczas weekendu 6 i 7 sierpnia.

czytaj więcej:

Iwona Chmielewska

Ferie z Teatrem Zagłębia i Biblioteką Młodzieżową

Bieg Walentynkowy

Bieg Walentynkowy w Parku Hallera wraca po rocznej przerwie

Zespół Skankan reaktywował się w 2019 roku

Zespół Skankan zagra w Mediatece. Premiera nowej płyty

Kadr z filmu "Gierek"

Konkurs. Do wygrania podwójny bilet na pokaz "Gierka"

Ogród Świateł, Legendia

Wyrwij się zza stołu. Atrakcje czynne w święta

Mikołaj

Mikołaj przejedzie specjalnym tramwajem przez Zagłębie

Lampa Aladyna Ogród Świateł, Legendia, Chorzów

Nowość w Parku Śląskim. Ogród Świateł Lampa Aladyna