Zajęcia edukacyjne w Pałacu Mieroszewskich w ramach Będzińskiej Akademii Małego Odkrywcy

W Będzinie wystartował kolejny cykl bezpłatnych zajęć dedykowanych dzieciom i młodzieży w wieku od 7 do 14 lat. Wszystko w ramach Będzińskiej Akademii Małego Odkrywcy. W minioną sobotę, zainteresowani odwiedzili Pałac Mieroszewskich.

Mali odkrywcy w Pałacu Miroszewskich

Głównym celem projektu jest rozwój szeroko rozumianego potencjału dzieci i młodzieży. Różnorodna oferta i atrakcyjne formy przekazywania wiedzy, z całą pewnością pomogą poszerzyć młode horyzonty.

W minioną sobotę, 25 lutego, członkowie akademii mieli okazję do nieco bliższego poznania tajników sztuki. Wszystko za sprawą warsztatów "Żywe obrazy" przygotowanych w ramach akademii przez Muzeum Zagłębia w Będzinie. Zajęcia miały miejsce w niezwykłej przestrzeni Pałacu Mieroszewskich.

W ramach BAMO, zapisani na cykl sobotnich zajęć będą mieli okazję do wzięcia udziału w treningu umiejętności społecznych czy warsztatach robienia świątecznych stroików. Ponadto poznają dzieje i legendy związane z rodziną Mieroszewskich, stworzą własny mini-ogródek, doświadczą mobilnego planetarium czy zagrają w turnieju siatkówki plażowej.