Zagłębiowski Park Sportowy już niedługo zostanie otwarty. Największy producent stali w Polsce sponsorem tytularnym

Zagłębiowski Park Sportowy w Sosnowcu dziś (4 lipca) zyskał swojego tytularnego sponsora. Jedyny taki kompleks w Polsce już niedługo będzie cieszyć mieszkańców regionu i całego kraju.

UM Sosnowiec
Zagłębiowski Park Sportowy ma swojego tytularnego sponsora

Nowoczesny multidyscyplinarny kompleks sportowy - Zagłębiowski Park Sportowy - powstaje w centrum Zagłębia. Największy tego typu kompleks sportowy w Polsce to: stadion piłkarski (o pojemności 11 600 miejsc), stadion zimowy (2 545 miejsc) i hala sportowa (3502 miejsc). Ponadto znajdzie się miejsce na restauracje, punkty gastronomiczne, punkty sprzedaży, muzeum sportu i wiele innych atrakcji. Budowa obiektu na 15 ha rozpoczęła się na wiosnę 2019 roku i już niedługo oddana zostanie do dyspozycji mieszkańców regionu oraz całego kraju.

Wyjątkowość obiektu przejawia się na kilku płaszczyznach. Architektonicznym, gdzie na jednej przestrzeni znajdują się spójne wizualnie trzy jednostki sportowe: stadion piłkarski, hala sportowa i lodowisko. Funkcjonalnym, gdyż będą odbywały się tu zarówno imprezy o charakterze sportowym, rekreacyjnym jak i kulturalnym, a także ze względu na szeroką i różnorodną grupę odbiorców, ponieważ przeznaczone są dla każdej grupy wiekowej. Co istotne, korzystać będą z nich zarówno zawodowi sportowcy, jak i amatorzy, a także osoby poszukujące miejsca do wypoczynku, czy rekreacji. W wykorzystaniu potencjału obiektu ograniczeniem może być jedynie nasza wyobraźnia, bo z pewnością nie ogranicza nas przestrzeń – podkreśla prezes Zagłębiowskiego Parku Sportowego Karina Skowronek.

Największy producent stali sponsorem

Od dziś (4 lipca) Zagłębiowski Park Sportowy ma swojego tytularnego sponsora, a została nim firma ArcelorMittal Poland, która m.in. w Sosnowcu ma swój zakład produkcyjny. Miano sponsora utrzymywać będzie przez kolejnych 5 lat. Przedsiębiorstwo jest największym producentem stali w Polsce.


Jednym z celów odpowiedzialności biznesu ArcelorMittal Poland jest aktywna obecność w życiu społeczności, w których mamy swoje oddziały – to w końcu tam mieszka większość naszych pracowników. Od początku naszej obecności w Polsce angażujemy się w różne projekty społeczne. Jesteśmy hutnikami, a stal, którą produkujemy odgrywa bardzo istotną rolę w codziennym życiu każdego człowieka, a te obiekty sportowe są jednym z najlepszych przykładów zastosowania stali – to co nazywamy „tworzywem nowoczesnego świata”. Możemy powiedzieć, że łączy nas „stalowe” serce. Nie bez znaczenia jest również fakt, że relacje z władzami miasta Sosnowca zawsze były dobre, co pozwala wierzyć, że współpraca z Zagłębiowskim Parkiem Sportowym będzie sukcesem. Mamy nadzieję, że ten kompleks będzie dobrze służyć nie tylko mieszkańcom Sosnowca, ale i całego regionu, a może i nawet naszego regionu – podsumował Sanjay Samaddar prezes Zarządu ArcelorMittal Poland.