Zagłębie za pół ceny, czyli kolejna edycja popularnej akcji, która narodziła się w Sosnowcu

Jedzenie na mieście to przyjemność. Niestety, w dzisiejszych czasach rodzinne wyjście na kolację może znacząco uszczuplić domowy budżet. Galopująca inflacja odbija się także na branży gastronomicznej, która jest zmuszona do dosyć częstych zmian cen w swoich lokalach.

Szamka

Pierwsza edycja akcji miała miejsce w Sosnowcu już w 2012 roku. Dekadę temu, wzięły w niej udział zaledwie 32 lokale gastronomiczne. Po kilku latach, do wspólnej inicjatywy włączyły się także inne miasta Zagłębia Dąbrowskiego. W tym roku pora na kolejną edycję "Zagłębia za pół ceny".

To proste. W dniach od 9 do 11 września, mieszkańcy odwiedzający wybrane lokale na terenie Sosnowca, Będzina, Czeladzi i Dąbrowy Górniczej będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty, zakładającej obniżenie cen dań o 50%.

– Za nami trudne miesiące, także dla przedsiębiorców. Chcemy zachęcić Zagłębiaków, aby wyszli z domu i zapoznali się z ofertą lokalnych firm, która jest ogromna, aby spędzili wolny czas w mieście – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Do współpracy w ramach akcji dołączyć mogą właściciele lokali gastronomicznych oraz usługodawcy. Każde z miast prowadzi w tym roku osobną rekrutację. W ubiegłorocznej edycji, oprócz branży gastronomicznej, do inicjatywy dołączyły także salony urody, siłownie, studia fotograficzne, a nawet miejsca rozrywkowe.

Zainteresowani udziałem w akcji mają czas na zapoznanie się z regulaminem i wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 23 sierpnia. W przypadku Sosnowca, zgłoszenia przyjmowane są na adres cim@um.sosnowiec.pl. Wypełnione wnioski można dostarczać także osobiście do Centrum Informacji Miejskiej przy ul. Warszawskiej 3/20.

czytaj więcej:

Pizza (zdjęcie ilustracyjne)

Zagłębie za pół ceny 2022. Wraca lubiana akcja

„ABC" emocji w Zagłębiowskiej Mediatece w Sosnowcu

Terapeutyczne bajki w Zagłębiowskiej Mediatece

Półkolonie dla dzieci w Sosnowcu

Półkolonie dla najmłodszych mieszkańców

Dębowy Maj Festiwal w Dąbrowie Górniczej

Po dwóch latach powraca Dębowy Maj Festiwal

Kino KADR "DONBAS" - charytatywny seans w geście solidarności z Ukrainą

Weekendowe wydarzania w mieście

Zespół MØW zagra w Pałacu Kultury Zagłębia

Zespół MØW wystąpi w Pałacu Kultury Zagłębia

Mentor

Nowy album zespołu Mentor z Sosnowca