Zagłębie solidarne z Ukrainą. W ramach wsparcia Sosnowiec i Dąbrowa Górnicza zaplanowały sportowe oraz muzyczne wydarzenia

Zagłębie wspiera obywatelki z Ukrainy. W ten weekend miasta przygotowały koncert oraz wydarzanie sportowe, by okazać solidarność ze swoimi sąsiadami.

UM Sosnowiec
Zagłębie solidarne z Ukrainą

Zagłębie nie tylko realizuje zbiórki potrzebnych artykułów dla przybyłych do miast uchodźców. W ramach solidarności z obywatelami Ukrainy organizowane są koncerty, wydarzenia sportowe i spotkania.

Koncert w Dąbrowie Górniczej

W piątek 11 marca o godzinie 18:00 w Bibliotece Głównej przy ul. T. Kościuszki 25 w Dąbrowie Górniczej odbędzie się koncert "Solidarni z Ukrainą". Wstęp na wydarzenie jest bezpłatne, ale obowiązuje rezerwacja, której można dokonać pod numerem telefonu: 32 639 03 01.

Podczas wydarzenia wystąpią: Poczytalni, Hylla, Dombrova Piano Duo, M&M Ossak, Rastafajrant, Antoni Machoń, Wojciech Wilanowski.

Kobiety dla Ukrainy

W Sosnowcu w sobotę 12 marca na stadionie ludowym przy ul. Kresowej, przed meczem ligowym Czarni Antrans Sosnowiec z AZS UJ Kraków, kobiety rozegrają mecz towarzyski o pokój i zaprzestanie wojny w Ukrainie. O godzinie 9:30 WKS Sosnowiec (w kobietach siła) zagra z drugą drużyną Czarnych Sosnowiec. W tym samym czasie na sztucznym boisku wystąpią zawodniczki Czarnych Sosnowiec U13 i ŚZPN U13.

Tego dnia odbędzie się także zbiórka potrzebnych rzeczy dla kobiet z Ukrainy. Artykuły będzie można przynosić do sosnowieckiej Muzy oraz na stadion ludowy. Najpotrzebniejsze rzeczy, to:

  • kosmetyki,
  • płyny do kąpieli,
  • podpaski,
  • bielizna damska i dziecięca,
  • pampersy,
  • pieluchy,
  • szczoteczki i pasty do zębów,
  • nosidełka i otulacze dla dzieci,
  • koce zwykłe i termiczne.

Obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Sosnowca będą mogli skorzystać z pomocy prawnej. Punkt konsultacyjny w sali koncertowej Muza czynny będzie 12 marca w godzinach od 10.00 do 13.00.

czytaj więcej:

Organek

Ørganek w Muzie. Koncert już w sobotę

Sosnowieckie Dni Seniora

Sosnowieckie Dni Seniora: kolejne atrakcje już w piątek

Bal karnawałowy

Sosnowiec zaprasza Górny Śląsk. Takie były sylwestrowe bale

Post Profession

Metalfest w Sosnowcu. Ciężkie brzmienia w MDK „Kazimierz”

Piknik Zielone Planty Dąbrowa Górnicza

Piknik na dąbrowskich plantach. Pojawi się wiele atrakcji

„Sosnowiec gra dla Ukrainy"

Koncert charytatywny "Sosnowiec gra dla Ukrainy"

Superprezenty zdjęcie główne

SuperPrezenty.pl organizują zbiórkę dla Ukrainy