Zagłębie razem dla Ukrainy. Będzie wspólny transport z pomocą

Jeden wspólny transport z pomocą dla Ukrainy wyruszy z Zagłębia Dąbrowskiego – zdecydowali samorządowcy. W akcję włączyły się także firmy Amazon i Raben.

Zbiórki najpotrzebniejszych produktów dla ogarniętej wojną Ukrainy trwają na terenie całego Zagłębia Dąbrowskiego. Tam odbywa się segregacja produktów, które trafią do centrum logistycznego Amazon w Sosnowcu. - Wszystkie miasta i gminy wiedzą jakie produkty powinny znaleźć się w przygotowywanych paczkach. Przede wszystkim mają to być rzeczy nowe, oryginalnie zapakowane. Produkty powinny być podzielone na kategorie – tłumaczy Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Dary zbierane w Zagłębiu Dąbrowskim zostaną przygotowane do wysyłki przez specjalistów w tej dziedzinie. Produkty trafiają już do sosnowieckiego oddziału Amazona, a tam są opisywane i rozmieszczane na paletach. Pierwszy transport, zawierający 30 palet, wyruszy w drogę w czwartek, 3 marca, a kolejny w piątek, 4 marca. Część pomocy jest adresowana bezpośrednio do miast partnerskich gmin Zagłębia Dąbrowskiego.

Dzięki pomocy specjalistów pomoc szybciej trafi do potrzebujących w Ukrainie

Palety z centrum logistycznego Amazon odbierze firma Raben - Solidaryzujemy się z naszymi ukraińskimi kolegami i całym narodem Ukraińskim. Wykorzystując nasze możliwości i zasoby podejmujemy konkretne działania pomocowe. Polegają one nie tylko na zbiórce funduszy na rzecz Ukrainy i oferowaniu pomocy pracownikom Raben pochodzenia ukraińskiego, chcącym przyjechać do Polski lub sprowadzić tu swoich bliskich. Robimy także to na czym znamy się najlepiej – dostarczamy towary tam, gdzie są potrzebne, wspierając lokalny samorząd w pomaganiu – komentuje Łukasz Pełko, dyrektor regionu Raben Logistics Polska.

Dzięki pomocy specjalistów pomoc będzie mogła szybciej trafić do potrzebujących w Ukrainie, a na miejscu będzie można łatwiej zidentyfikować dostarczone dary. - Ilość darów, która trafi na Ukrainę jest ogromna. To efekt pospolitego ruszenia wśród mieszkańców Zagłębia. Bardzo dużo darów trafia ze szkół. Jesteśmy dumni z naszych uczniów i ich opiekunów - mówią wspólnym głosem samorządowcy.