Zaginął 67-letni uchodźca z Ukrainy. Poszukują go mundurowi z Dąbrowy Górniczej

67-letni Orest Zahrotskyi z Ukrainy trafił do Dąbrowy Górniczej wraz z żoną, uciekając przed wojną. Mężczyzna wyszedł na spacer i ślad po nim zaginął.

KMP Dąbrowa Górnicza
Zaginiony OREST ZAHROTSKYI

Orest Zahrotskyi przyjechał do Polski wraz z żoną na początku marca. Małżeństwo, uciekające przed wojną, znalazło dla siebie miejsce w Mydlicach, czyli dzielnicy Dąbrowy Górniczej.

67-latek około godz. 18.00 w sobotę, 2 kwietnia, wyszedł samotnie na spacer i zaginął. - Do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną - informuje Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej.

W dniu zaginięcia Orest Zahrotskyi miał na sobie granatową wiosenno-jesienną kurtkę z kapturem, czarne sportowe spodnie, ciemne sportowe buty oraz czarną czapkę z daszkiem. Mężczyzna ma 165 centymetrów wzrostu, średnią budowę ciała i siwe krótkie włosy.

- Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat zaginionego, jest proszony o kontakt z policjantami Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej pod nr tel. 47 85 22 255, 47 85 22 266 lub z najbliższą jednostką Policji pod nr tel. alarmowego 112 – informuje biuro prasowe komendy.