Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem w Sosnowcu-Środuli. Zadźgano starsze małżeństwo. Podejrzany 32-latek zatrzymany

Do makabrycznej zbrodni doszło w sosnowieckiej dzielnicy Środula. Starsze małżeństwo zostało brutalnie zadźgane nieustalonym na razie narzędziem. Podejrzany o zabójstwo 32-latek został zatrzymany jeszcze tego samego dnia.

Policja Sosnowiec
Zabojstwo sosnowiec 11 lutego 2024

W niedzielę 11 lutego 2024 r. około godziny 11:00 w jednym z domów jednorodzinnych w Sosnowcu-Środuli policjanci ujawnili zwłoki małżeństwa: 66-letniego mężczyzny i 67-letniej kobiety. Zwłoki nosiły obrażenia w postaci ran ciętych i kłutych wskazujące, że do ich śmierci przyczyniły się osoby trzecie.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali poza granicami województwa śląskiego 32-letniego mężczyznę, podejrzanego o dokonanie zbrodni ze szczególnym okrucieństwem. Zatrzymany w przeszłości nie był karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Jak informują sosnowieccy śledczy, w miejscu zamieszkania denatów policja nie podejmowała interwencji związanych z przemocą domową. Nikt nie zgłaszał też innych interwencji związanych z zagrożeniem dla życia lub zdrowia ze strony 32-latka.

W sprawie zostało wszczęte śledztwo w kierunku zbrodni zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Czynności prowadzi Komenda Miejska Policji w Sosnowcu pod nadzorem sosnowieckiej Prokuratury Okręgowej. 32-latek usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 15 do 30 lat albo dożywocie.

Chorzowianin wpadł z narkotykami

Może Cię zainteresować:

Chorzowianin wpadł z narkotykami. Grozi mu 10 lat za kratami

Autor: Redakcja

10/02/2024

Zarzuty ruda śląska

Może Cię zainteresować:

18 zarzutów kradzieży z włamaniem dla 18-latka z Rudy Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

09/02/2024

Policjanci zabezpieczyli miedzy innymi gotówkę

Może Cię zainteresować:

Będzińscy policjanci rozbili grupę przestępczą, która wyłudzała pieniądze na terenie województwa śląskiego. Straty szacowane są na miliony złotych

Autor: Redakcja

08/02/2024