„Ząbkowicka kawiarenka mam" wspiera mamy oraz ich dzieci z dzielnicy Dąbrowy Górniczej

„Ząbkowicka kawiarenka mam" w Dąbrowie Górniczej realizuje kolejne spotkania, w których chętnie uczestniczą mamy i ich dzieci. Ostatnie warsztaty realizowane przez stowarzyszenie Równe Babki przybrały wielkanocny charakter.

W projekcie „Ząbkowicka kawiarenka mam" udział biorą mamy z dzielnicy oraz ich pociechy. Podczas spotkań realizowane są warsztaty tematyczne poświęcone m.in. plastyce, zdrowemu trybowi życia i psychologii. Dzieci mogą również brać udział w zabawach kreatywnych i ogólnorozwojowych. Wszystko realizowane jest przez stowarzyszenie Równe Babki.

Społeczne wsparcie

Wtorkowe spotkanie (12 kwietnia) odbyło się w tematyce świątecznej. Dzieci robić pisanki i ozdoby na zbliżającą się Wielkanoc. Poza tym pociechy pracowały na zajęciach logopedycznych, a ich mamy wykonywały wianki i rozmawiały o zawodzie florystki. Dużym zainteresowaniem cieszył się żywy królik, który wraz z maluchami pozował do zdjęć.

Projekt prowadzony przez stowarzyszenie Równe Babki jest współfinansowana przez samorząd Dąbrowy Górniczej, w ramach działań rewitalizacyjnych i integrujących mieszkańców dzielnicy. W zeszłym roku cykl spotkań Supermama adresowany był szczególnie do zagrożonych wykluczeniem społecznym mieszkanek Ząbkowic i ich dzieci.

czytaj więcej:

Weekendowe wydarzenia w Zagłębiu

Weekendowe Zagłębie

Weekend w Dąbrowie Górniczej

Co dzieje się w ten weekend w mieście?

Piknik Zielone Planty Dąbrowa Górnicza

Piknik na dąbrowskich plantach. Pojawi się wiele atrakcji

Dąbrowski Dzień Seniora

Dzień Seniora w mieście. Zaplanowano wiele wydarzeń

Koncertowy weekend w Dąbrowie Góniczej

Koncertowy ostatni weekend maja w plenerze miasta

Dębowy Maj Festiwal w Dąbrowie Górniczej

Po dwóch latach powraca Dębowy Maj Festiwal

Craft Bazar w Fabryce Pełnej Życia

Craft Bazar dla ukraińskich twórców w Fabryce Pełnej Życia