X Bieg Walentynkowy w Dąbrowie Górniczej. Najciekawsze przebrania otrzymały specjalną nagrodę

Po raz X w Dąbrowie Górniczej odbył się Bieg Walentynkowy. Zawody rozegrane zostały w dwóch kategoriach: biegu na 5 km oraz nordic walking na tym samym dystansie. Dodatkowo osoby, które przebrały się w ciekawe stroje otrzymywały nagrodę specjalną.

Kolejny Bieg Walentynkowy za nami. W niedzielę, 13 lutego już po raz dziesiąty odbyły się coroczne "miłosne zawody". Startować można było w parach lub indywidualnie, w sportowym lub wymyślnym stroju. Pary musiały być połączone półtorametrową, czerwoną wstążką.

- Uczestnicy mogą wziąć udział w konkursie „Przebranie Walentynkowe”. Specjalnie powołana komisja wyłoni 20 najciekawszych przebrań walentynkowych, których autorzy zostaną uhonorowani nagrodami rzeczowymi - tłumaczył w komunikacie organizator.

Sportowcy do wyboru mieli dwie kategorię: bieg na 5 km lub nordic walking na tym samym dystansie. Zawody rozpoczęły się o godzinie 11, a dla NW o 11.05. Trasa Biegu Walentynkowego została zaplanowana wzdłuż alejek Parku Generała Józefa Hallera. Czas na pokonanie trasy wynosił 1,5 godziny.

Kto wygrał tegoroczny bieg na 5 km?

W tym roku w kategorii mężczyzn najlepsi okazali się:

  1. Mateusz Pawełczak z czasem 16 min 3 sek.,
  2. Rafał Formicki z czasem 16 min 14 sek.,
  3. Przemysław Piórkowski 17 min 12 sek.,

Natomiast najszybszymi paniami na tym dystansie były:

  1. Barbara Pawełczak z czasem 18 min 53 sek.,
  2. Magdalena Stuchlik z czasem 20 min 35 sek.,
  3. Martyna Olesińska z czasem 23 min 13 sek.,

To już dziesiąta edycja wyjątkowego biegu

Bieg Walentynkowy w Dąbrowie to najstarsze tego typu wydarzenie. Impreza od pierwszej edycji zyskują coraz więcej nowych biegaczy, jak mówią: ma ona swój niepowtarzalny styl". Podczas tegorocznej edycji udział wzięło 400 biegaczy.

Organizatorami X Biegu Walentynkowego byli: stowarzyszenie „Pogoria Biega”, Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej oraz dąbrowski Urząd Miejski.