Wzrost zakażeń COVID-19. Uczniowie kilkuset klas z zagłębiowskich szkół na kwarantannie

Pixabay
Tylko w Sosnowcu uczniowie z ponad 80 klas przebywają na kwarantannie

Czwarta fala pandemii koronawirusa daje o sobie znać również w placówkach oświaty. Klasy w szkołach oraz grupy przedszkolne, w których odnotowano przypadek COVID-19 są wysłane na kwarantannę.

W środę, 24 listopada, zakażenia COVID-19 drastycznie wzrosły. Dobowa liczba osób zakażonych wynosiła 28 380. Województwo śląskie znalazło się na drugim miejscu, po województwie mazowieckim, z liczbą 3588 zakażeń. W czwartek, 25 listopada, liczby były niewiele mniejsze. Odnotowano 28 128 osób zakażonych, z czego 3444 w województwie śląskim.

Coraz więcej klas szkolnych oraz grup przedszkolnych wysyłanych jest na kwarantannę. Wystarczy, że jeden uczeń bądź nauczyciel mieli kontakt z chorym. Rząd nie decyduje się na wprowadzenie nowych restrykcji. W planach nie ma też ponownego zamknięcia szkół.

Szkoły i przedszkola na kwarantannie

Obecnie w Sosnowcu na kwarantannie przebywają już 83 klasy w 25 szkołach oraz 10 grup w 7 przedszkolach. W Będzinie w dwóch szkołach – SP1 i SP2 – naukę zdalną mają 4 klasy.

Szkoły i przedszkola w Czeladzi również odczuły wzrost zakażeń.

Zgodnie z danymi z dnia 24.11, nauczanie zdalne jest prowadzone dla wybranych klas w szkołach: SP1, SP2, SP3, SP4, SP5. Spośród 1683 dzieci uczących się w naszych szkołach zdalnym nauczaniem objęto 193 uczniów. Jeżeli chodzi zaś o przedszkola, to wszystkie funkcjonują normalnie, lecz obserwujemy minimalny spadek frekwencji. Aktualna frekwencja to 67,54% – informuje rzecznik UM w Czeladzi, Jakub Kubasik.

W Dąbrowie Górniczej do 18 listopada na kwarantannie przebywało 67 klas w 21 szkołach. Na naukę zdalną do 25 listopada przeszło 5 szkół, natomiast do 26.11 - tylko jedna.

czytaj więcej:

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Konferencja prasowa w Sosnowcu

Lekarze z Sosnowca przyjmują pacjentów w zimnych gabinetach

Huta ArcelorMittal

Kamera monitoruje hutę od blisko roku. Jaki efekt?

Tak ma wyglądać Zagłębiowski Park Sportowy

Budżet 2022 przyjęty. Zbliża się koniec dużych inwestycji

Bas Tajpan, finalista programu Lego Masters, buduje z klocków makietę dworca

Zielone światło dla komunikacji miejskiej i rowerów?

Konferencja w Sosnowcu

Zniżki w Sosnowcu? Tylko z paszportem covidowym

Briefing prasowy rodziców i prezydenta Sosnowca

Uczniowie z Sosnowca boją się chodzić na lekcje historii