Wznowiono prace remontowe na ul. Kukułek w Sosnowcu. W ciągu najbliższych miesięcy zobaczymy efekty

Za 5,5 mln zł przebudowę ulicy Kukułek ukończy firma Silesia Invest. Wyremontowany zostanie blisko dwukilometrowy odcinek tej drogi. Prace rozpoczęły się w czwartek, 24 marca.

Przypomnijmy, że prace remontowe na ul. Kukułek rozpoczęte na koniec stycznia 2021 roku zostały wstrzymane. Wszystko za sprawą wycofania się wykonawcy inwestycji – firmy Junkobud sp. z o.o. ze Świętochłowic. Rozwój sytuacji przysporzył mieszkańcom tamtych rejonów wiele problemów. Dojazd do posesji jest praktycznie niemożliwy, droga i wejścia na posesje znajdują się na dwóch, różnych poziomach przez wykopy pod przebudowę drogi poprzedniej firmy,

Sosnowiec ogłosił nowy przetarg i wyłonił nowego wykonawcę. Oczekiwaną przez mieszkańców przebudowę ma dokończyć firma Silesia Invest. Dzięki nowemu wykonawcy zmniejszył się również koszt inwestycji z wcześniejszych 5,9 mln zł na niemal 5,5 mln zł.

Co się zmieni?

Przebudowa ul. Kukułek będzie dofinansowana kwotą blisko 2,9 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych. W ramach inwestycji powstanie 1,7 km nowej jezdni, położony zostanie nowy asfalt oraz chodnik. Wzdłuż ulicy zamontowane będzie nowe oświetlenie. Projekt zakłada także budowę kanalizacji deszczowej i przebudowę sieci elektroenergetycznej, teletechnicznej, wodociągowej i gazowej. Dzięki przebudowie Kierowcy jadący od strony Niwki i Dańdówki ul. 11 Listopada znów będą mogli zjechać w ul. Kukułek.

Ulica Kukułek, która jest terenem budowy nowych osiedli mieszkaniowych, ma zostać wyremontowana w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

czytaj więcej:

Demontaż konstrukcji starego wiaduktu na Wojska Polskiego rozpoczął się na początku kwietnia

Trwa remont wiaduktu na ulicy Wojska Polskiego. I nie tylko

Zakończyły się prace na ulicy Kraszewskiego

Koniec czterech inwestycji drogowych w mieście

Przebudowa ulicy Zaruskiego

Przebudowa ulic Zaruskiego i Komorowskiego. Co się zmieni?

Ulica Kukułek

Mimo problemów przebudowa ulicy Kukułek została dokończona

Przebudowa ul. Kukułek została wznowiona

Remont ul. Kukułek został wznowiony. Potrwa kilka miesięcy

Remont ul. Kukułek w Sosnowcu zostanie dokończony

Remont ul. Kukułek będzie dokończony. Jest nowy wykonawca

Remont przychodni w Klimontowie w Sosnowcu

Remont przychodni w Klimontowie kosztuje 1,2 mln zł