Wystawa fotograficzna „Stal szkło kamień" Tadeusza Łazarza w sosnowieckiej Mediatece. Nowoczesne spojrzenie na architekturę Zagłębia

Wernisaż wystawy fotograficznej ukazującej autorskie spojrzenie Tadeusza Łazarza na nowoczesną architekturę zagłębiowskiego regionu już we wtorek 29 marca o godz. 18.00 w Galerii „Pod Świetlikiem” Zagłębiowskiej Mediateki.

Tadeusz Łazarz
Wystawa "Stal szkło kamień" w sosnowieckiej mediatece

Wystawa fotograficzna „Stal szkło kamień" Tadeusza Łazarza to zbiór prac z ograniczoną liczbą motywów. Na zdjęciach dostrzec można miejsca zaprojektowane z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów, w tym siedziby banku, urzędów i biurowców. Na pracach skomponowano ascetyczne układy linii i płaszczyzn.

Kim jest artysta?

Tadeusz Łazarz jest nieprofesjonalnym twórcą, a fotografia towarzyszy mu od kilkunastu lat. Interesuje się głównie fotografią pejzażów i przyrody. Swoje prace poddaje również obróbce, aby współgrały z jego wizją artystyczną. Fotograf należy do Stowarzyszenia Miłośników Fotografii w Sosnowcu oraz Komisji Fotografii Krajoznawczej przy Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym w Chorzowie.

Oprócz zwykłej fotografii Tadeusz Łazarz tworzy diaporamy (specyficzną formę łączącą fotografię z muzyką). W tym zakresie sztuki w 2019 roku na VII Ogólnopolskim Przeglądzie Diaporam i Fotografii Cyfrowych PTTK zdobył nagrodę Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, w 2021 roku na IX Ogólnopolskim Przeglądzie Diaporam i Fotografii Cyfrowych PTTK 2021 nagrodę główną Zarządu Głównego PTTK w Łodzi.

Wystawa będzie trwała od 29.03 do 23.04.2022 w godzinach otwarcia Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11). Wstęp jest wolny.


czytaj więcej:

Catherine Deneuve (Sage Femme Berlinale 2017)

Karnawał z Catherine Denevue w sosnowieckiej Mediatece

„The Girl Who Fell on Earth” Wystawa prac Matyldy Damięckiej

Wciąż można zobaczyć wystawy „Mediateka jest kobietą”

Wojciech Waglewski w Zagłębiowskiej Mediatece

Spotkanie z Wojciechem Waglewskim w sosnowieckiej Mediatece

Matylda Damięcka tworzy grafiki

Wystawa grafik Matyldy Damięckiej w Zagłębiowskiej Mediatece

"(Nie)Zapomniani: Historia sosnowieckiej społeczności żydowskiej"

Premiera filmu o sosnowieckiej społeczności żydowskiej

Sosnowiecki hiphop, czyli „Raport z osiedla” w Mediatece

Sosnowiecki hiphop, czyli „Raport z osiedla” w Mediatece

Letnie Granie Przedsatwień Teatralnych

Co pojawi się na tegorocznym LGPT?