Wysokie mandaty: w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o kilkadziesiąt kilometrów na godzinę

Od 1 stycznia obowiązuje nowy taryfikator mandatów – kary są znacznie surowsze, a mimo to drogowe przepisy wciąż są łamane. Policjanci z Jaworzna zatrzymali kilku kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość i to o kilkadziesiąt kilometrów na godzinę...

Pixabay
Policja

Jak podkreślają policjanci, zaostrzenie przepisów ma zmniejszyć liczbę zdarzeń drogowych, a tym samym poprawić bezpieczeństwo na drogach. Tymczasem w Jaworznie policjanci z drogówki praktycznie codziennie zatrzymują kierowców, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego. Przy okazji kontrolują także prędkość pojazdów, ich stan techniczny, sprawdzają również uprawnienia i trzeźwość kierowców.

W miniony weekend policjanci zatrzymali do kontroli 31-letniego kierowcę. Powód? Mieszkaniec Jaworzna, przy obowiązującej „sześćdziesiątce”, jechał w terenie zabudowanym z prędkością 113 km/h. 31-latek ukarany został mandatem w wysokości 1500, zatrzymano mu ponadto prawo jazdy.

Jeszcze wyższym mandatem ukarany został 21-letni kierowca, który przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km/h – poruszał się w terenie zabudowanym mając na liczniku 112 km/h. 21-latkowi również zatrzymano prawo jazdy, został też ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych.

czytaj więcej:

Policja

Oszukiwała w internecie. Usłyszała 26 zarzutów

Podpisano porozumienie dotyczące ponadnormatywnych służb policjantów w Jaworznie

Więcej patroli w Jaworznie. Będzie bezpieczniej?

Policja zatrzymała włamywacza

Włamywał się do kościołów i sklepików parafialnych

Policja

Mieli nóż i maczetę. Grozili policjantom

Policja

Jechał 125 km/h w terenie zabudowanym. Bez prawa jazdy

Policja zatrzymała dwie osoby które ukradły 60 czekolad

Ukradli w sklepie czekolady. A dokładnie: 60 czekolad...

Kajdanki (zdjęcie ilustracyjne)

Rzucił się z nożem na policjanta! Takie rzeczy w Sosnowcu