Wysokie mandaty: w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o kilkadziesiąt kilometrów na godzinę

Od 1 stycznia obowiązuje nowy taryfikator mandatów – kary są znacznie surowsze, a mimo to drogowe przepisy wciąż są łamane. Policjanci z Jaworzna zatrzymali kilku kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość i to o kilkadziesiąt kilometrów na godzinę...

Pixabay
Policja

Jak podkreślają policjanci, zaostrzenie przepisów ma zmniejszyć liczbę zdarzeń drogowych, a tym samym poprawić bezpieczeństwo na drogach. Tymczasem w Jaworznie policjanci z drogówki praktycznie codziennie zatrzymują kierowców, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego. Przy okazji kontrolują także prędkość pojazdów, ich stan techniczny, sprawdzają również uprawnienia i trzeźwość kierowców.

W miniony weekend policjanci zatrzymali do kontroli 31-letniego kierowcę. Powód? Mieszkaniec Jaworzna, przy obowiązującej „sześćdziesiątce”, jechał w terenie zabudowanym z prędkością 113 km/h. 31-latek ukarany został mandatem w wysokości 1500, zatrzymano mu ponadto prawo jazdy.

Jeszcze wyższym mandatem ukarany został 21-letni kierowca, który przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km/h – poruszał się w terenie zabudowanym mając na liczniku 112 km/h. 21-latkowi również zatrzymano prawo jazdy, został też ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych.