Wypadek z udziałem dwóch samochodów osobowych i ciężarówką na drodze z Dąbrowy Górniczej do Zawiercia. Uwaga, utrudnienia

W miejscowości Wysoka na drodze wojewódzkiej 796 w powiecie zawierciańskim o godzinie 7:18 doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych oraz samochodu ciężarowego.

Twitter/Strażacki.pl
Wypadek na DW796

AKTUALIZACJA:

Droga jest już przejezdna.

Wcześniej pisaliśmy:

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca samochodem marki Mercedes zjechała na przeciwległy pas i zderzyła się z samochodem ciężarowym marki Scania. W wyniku tego zdarzenia doszło również do zderzenia z samochodem marki ford.

Na szczęście nikt nie ucierpiał. Policja przeprowadziła kontrolę trzeźwości wśród kierowców. Jak się okazało, wszyscy byli trzeźwi.

Droga w obu kierunkach została zablokowana.

– Samochody osobowe zostały usunięte z drogi. Trwają prace nad usunięciem pojazdu ciężarowego. Utrudnienia potrwają jeszcze przez co najmniej godzinę. Jest to jednak szacunkowy czas mówiła nam po godzinie 11 sierż. sztab. Marta Wnuk z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

Wyznaczono objazdy na czas trwania porządkowania drogi. Podróżujący od strony Dąbrowy Górniczej, dla uniknięcia utrudnień, powinni kierować się na Wysoką a następnie Ławy. Z kolei jadący od strony Zawiercia powinni kierować się na Ciągowice, później Ławy i Wysoką.