Wyjazdu do Turcji nie będzie. Zagłębie zimę spędzi w Polsce

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec poznali już plan na zimowe przygotowania. Będzie krótko, ale treściwie, bo już w lutym wrócą ligowe emocje.

Fot. unsplash.com
Pilka nozna zima

Zagłębie Sosnowiec po 18. kolejkach Fortuna I ligi znowu nie może być pewny swojego losu. Przewaga nad strefą spadkową wynosi siedem punktów, a to nie jest dorobek, który daje spokój przed rundą wiosenną. Tym bardziej że podopieczni Artura Skowronka nie wygrali od pięciu spotkań.

Przed piłkarzami bardzo dużo pracy, aby po zimowej przerwie wszystko wyglądało znacznie lepiej. Czasu jednak będzie bardzo mało, bo już 11 lutego sosnowiczanie zagrają o ligowe punkty z Arką Gdynia.

Gracze Zagłębia mają wolne do 19 grudnia. Tego dnia mają rozpocząć indywidualne treningi. Z kolei pierwszy oficjalny trening odbędzie się 5 stycznia.

Rok temu klub z Sosnowca wyjechał na obóz do Turcji, ale teraz takich luksusów nie będzie. Zagłębie zimą nie będzie mieć żadnego zgrupowania i będzie przygotowywać się na własnych obiektach.

W międzyczasie drużyna będzie testowana w sparingach. Tych będzie jedynie pięć. W tej chwili znamy czterech przeciwników. To kolejno Puszcza Niepołomice (14.01), Skra Częstochowa (18.01), Stal Rzeszów (21.01) i słowacki FK Liptovsky Mikulas (4.02). Klub szuka jeszcze rywala na 27 stycznia.

czytaj więcej:

Wrzesinski konrad zaglebie sosnowiec2

Zagłębie bierze piłkarzy z Ekstraklasy i po przejściach

Pexels torsten dettlaff 102448

Zagłębie złapało oddech. Zwycięska seria daje nadzieję

Zagłębie Sosnowiec przegrało z GKS-em Tychy

Show Gliwy to za mało. W Sosnowcu robi się gorąco

273019133 7682266655132232 4328604532996401077 n

Pogoda zaskoczyła Zagłębie Sosnowiec w Turcji

Michal gliwa

Pierwszy transfer Zagłębia! To były reprezentant Polski

Zagłębie Sosnowiec

Zagłębie skończyło nad kreską. „Dajemy pozytywne sygnały”

Juniorzy Zagłębia Sosnowiec awansowali do CLJ

Dwa razy dokonali niemożliwego. Wielki sukces juniorów