Wydano za nim osiem listów gończych. Ukrywał się ponad rok. W końcu został zatrzymany

Mieszkaniec z Sosnowca poszukiwany był ośmioma listami gończymi. Przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się ponad rok. Wreszcie został zatrzymany.

Śląska Policja
Poszukiwany mieszkaniec Sosnowca zatrzymany

Mieszkańca Sosnowca poszukiwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Za 30-latkiem wydane zostało aż osiem listów gończych. Mężczyzna był skazany za rozboje, popełnione w warunkach recydywy kradzieże i kradzieże z włamaniem oraz znieważenie funkcjonariusza. Prócz tego był poszukiwany do czterech trwających postępowań karnych w związku z wydanymi przez Prokuraturę zarządzeniami w celu ustalenia miejsca pobytu.

Podejrzany wrócił do Polski

Mężczyzna ukrywał się na terenie Unii Europejskiej przez ponad rok. W tym czasie policjanci prowadzili działania w celu odnalezienia oskarżonego. W końcu cieszyńskim policjantom udało się namierzyć przestępcę. Ustalili, że wrócił on do kraju na kilka dni i przebywał na terenie jednej z posesji w Gminie Goleszów.

Do zatrzymania mieszkańca Sosnowca doszło 21 kwietnia w godzinach porannych. Funkcjonariusze z Cieszyna i Ustronia otoczyli dom i zabezpieczali ewentualną drogę ucieczki poszukiwanego. Wystarczyła groźba mundurowych o wkroczeniu do domu i poszukiwany sam oddał się w ręce policji. Zatrzymany został przez kryminalnych doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzone kary pozbawienia wolności.

czytaj więcej:

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Wystawa Korolkiewicza w Zamku Sieleckim

„Gry dorosłych" - wystawa Łukasz Korolkiewicza

Złote maski dla Teatru Zagłębia w Sosnowcu

Teatr Zagłębia nagrodzony. Plany na kolejne miesiące

Europejska stolica na Śląsku i Zagłębiu

Śląsk i Zagłębie Europejską Stolicą Kultury?

Wiosenna Szkoła Języka Polskiego w Sosnowcu

Wiosenna Szkoła Języka Polskiego w Sosnowcu

Budynki mieszkalne przy ul. 21 Listopada

Budynek mieszkalny powstanie w miejscu szkoły górniczej

Diecezja sosnowiecka pomaga Ukrainie

Diecezja Sosnowicka przekaże 30 000 euro diecezji w Ukrainie