Wspomnienie. Małgorzata Zarychta-Surówka: radczyni prawna, radna sejmiku, sosnowiczanka

Radna Sejmiku Województwa Śląskiego, radczyni prawna, wykładała prawo gospodarcze. Małgorzata Zarychta-Surówka zmarła 16 stycznia 2022 roku. Miała 57 lat.

fot. FB/Śląskie
Małgorzata Zarychta Surówka

Małgorzata Zarychta-Surówka urodziła się w 1965 roku. Była mieszkanką Sosnowca. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Specjalizowała się w obsłudze prawnej jednoosobowych spółek Skarbu Państwa, wykładała prawo gospodarcze. Prowadziła także kancelarię prawną.

Zasiadała między innymi w Radzie Nadzorczej Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej, a jako radca prawny pracowała w Polskiej Hucie Stali SA i w Hucie Bankowa w Dąbrowie Górniczej. Ponadto była szefem obsługi prawnej ArcelorMittal Poland.

W ostatnich wyborach samorządowych została radną Sejmiku Województwa Śląskiego. Startowała z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 7, obejmującym teren Zagłębia Dąbrowskiego. Zdobyła 6 804 głosy. W sejmiku była przewodniczącą Komisji Statutowo-Regulaminowej, brała także udział w pracach Komisji Rozwoju i Zagospodarowania Przestrzennego oraz Komisji Współpracy Zagranicznej i Integracji Europejskiej.

Małgorzata Zarychta-Surówka zmarła 16 stycznia 2022 r. w szpitalu, przegrała walkę z COVID-19. Miała 57 lat.