Wspólnymi siłami sąsiedzi mają szansę na zadbanie o tereny przy osiedlu. Wystarczy wziąć udział w konkursie

W Czeladzi zorganizowany został przez Fundację Banku Ochrony Środowiska konkurs grantowy, dzięki któremu mieszkańcy otwartych osiedli będą mogli zadbać o zielone terany na osiedlach.

Pixabay
„Zielona Ławeczka konkurs dla mieszkańców osiedli"

Fundacja Banku Ochrony Środowiska organizuje konkurs grantowy „Zielona Ławeczka" dla wszystkich mieszkańców otwartych osiedli, zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty. Projekt ma stać się możliwością przemiany zaniedbanych terenów na osiedlach.

Wspólna siła sąsiadów

Zgłaszać się do konkursu mogą grupy sąsiadów, minimum 5-osobowe, którzy chcieliby poprawić wygląd otoczenia swojego miejsca zamieszkania. Każdy zespół musi posiadać lidera, który będzie utrzymywał kontakt z administracją modernizowanego terenu, a także organizatorem konkursu. Zgłaszać się można do 17 maja, a składać wnioski do 1 czerwca.

Maksymalna wartość grantu rzeczowo-pieniężnego, jaką będą mogli otrzymać zwycięzcy to 2520 zł. W kwocie mieści się materiał roślinny, podłoże oraz inne elementy do aranżacji miniogrodów. Ponadto nagroda zawiera również ławkę parkową. Przyznana kwota zostanie ustalona na podstawie oceny sędziów. Zespoły, które zwyciężą będą mogły skonsultować się z architektem krajobrazu.