Wokół Pogorii III w Dąbrowie Górniczej na ścieżce rowerowej pojawiły się nowe piktogramy

Na trasie rowerowej wokół Pogorii III w Dąbrowie Górniczej pojawiły się nowe piktogramy z hasłem: „Zachowaj ostrożność i szanuj innych". Znaki mają przypominać rowerzystom, rolkarzom oraz osobom poruszającym się na hulajnogach o bezpiecznej jeździe.

UM Dabrowa Górnicza
Nowe piktogramy na ścieżce rowerowej wokół Pogorii III

Akcja nowych piktogramów: „Zachowaj ostrożność i szanuj innych" w Dąbrowie Górniczej zaczęła się od zaproszenia dzieci dąbrowskich szkół i przedszkoli, które wykonały prototypowe oznaczenia. Młodzi mieszkańcy miasta dzielili się swoimi postrzeżeniami na temat bezpiecznej jazdy na drogach rowerowych.

Nasza wychowawczyni często nam powtarza: myśl, bo myślenie nie boli, ale pomaga. To sprawdza się także podczas spacerów i przejażdżek wokół Pogorii – myślcie! – apelowała jedna z młodych uczestniczek akcji. – Powinniśmy się rozglądać wokół siebie i zachować ostrożność, gdy słyszymy zbliżający się rower, a z kolei kiedy jedziemy na rowerze, musimy być uważni na pieszych – zaznaczały inne dzieci.

Nie ma rozkazów, jest apel

Po spotkaniu z dziećmi na trasie rowerowej wokół Pogorii III pojawiły się oznaczenia nawołujące do bezpiecznej jazdy oraz szacunku wobec innych. Głosząc hasło: „Zachowaj ostrożność i szanuj innych" trwałe oznakowania znalazły się na całej długości ścieżki.

Nad Pogorią III, szczególnie w sezonie letnim, spotkać można bardzo wielu spacerowiczów, użytkowników rowerów, hulajnóg czy rolek. Wszyscy współdzielimy tę rekreacyjną przestrzeń i dla każdego powinno być tu miejsce. Dlatego zamiast nakazów, zakazów czy ograniczeń, apelujemy do wszystkich o rozwagę, szacunek i uważność na innych – mówi Wojciech Juroff, naczelnik Wydziału Marki Miasta, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.