Władze Sosnowca podpisały nową umowę na wywóz odpadów. Sprawdźcie, ile wynoszą obecnie obowiązujące stawki

Sosnowiec podpisał nową umowę na wywóz odpadów. Ile wynoszą obecnie obowiązujące stawki? Sprawdźcie.

Remondis.pl
Wywóz odpadów Sosnowiec

Sosnowiec podpisuje nową umowę na odbiór odpadów komunalnych. Co istotne, ceny nie ulegną zmianie. Miesięczna opłata liczona od osoby dorosłej za wywóz śmieci segregowanych to 27,7 zł. Za wywóz odpadów nie segregowanych mieszkańcy muszą płacić 55,4 zł od osoby dorosłej.

A jak jest u sąsiadów? Oto stawki w wybranych miastach:

  • Jaworzno: 32 zł segregowane / 128 zł niesegregowane
  • Katowice: 26,3 zł / 52,6 zł
  • Będzin: 36 zł / 72 zł
  • Dąbrowa Górnicza: 29 zł / 58 zł
  • Czeladź: 33 zł / 66 zł
  • Mysłowice: 31,8 zł / 63,6 zł
  • Sławków 33 zł / 66 zł

Większe koszty dla miasta

O 8% wzrosła cena wynikająca z przetargu. Poprzednio za tonę odebranych odpadów miasto musiało zapłacić 340 zł netto. Teraz koszt ten wynosi ok. 370 zł netto. W magistracie podkreślają jednak, że tak zoptymalizowali system, że stawki pozostaną na dotychczasowym poziomie. Władze miasta zdecydowały między innymi o zwiększeniu kontroli segregacji oraz o uproszczeniu nadzoru. Częstotliwość wywozu odpadów w domu jednorodzinnym to dwa tygodnie.

Umowa z firmą Remondis MPGO Sosnowiec została podpisana na 24 miesiące. Koszt umowy to 58,8 mln zł brutto.

Kontenery na elektrośmieci

W Sosnowcu dostępne są również kontenery na elektrośmieci. Do pojemników można wyrzucić sprzęt RTV i AGD o maksymalnej wielkości 60 x 40 x 20 cm. Za obsługę tych pojemników również odpowiada firma Remondis. Sprzęt, który nie mieści się do kontenerów można bezpłatnie oddać. Należy jedynie wejść na stronę www.decydujesz.pl i wypełnić formularz. Sprzęt zostanie odebrany bezpośrednio od mieszkańca.