Wkrótce oficjalne otwarcie nowej siedziby sosnowieckiej policji przy ul. Janowskiego. Nowoczesny budynek wyposażono w salę gimnastyczną i strzelnicę

W piątek, 21 stycznia, nastąpi oficjalne otwarcie długo wyczekiwanej nowej siedziby sosnowieckiej policji, przy ulicy Aleksandra Janowskiego. Wcześniej komenda miejska mieściła się przy ul. Piłsudskiego. Jednak w związku z pandemią COVID-19 otwarcie, które w zapowiedziach miało odbyć się w huczny sposób, zostanie zorganizowane w skromniejszym stylu.

Budowa nowego gmachu komendy miejskiej trwała 4 lata. Obiekt został zaprojektowany przez poznańską pracownię Demirug. Komenda pomieści ok. 280 policjantów i pracowników cywilnych. Gmach został wyposażony w salę gimnastyczną oraz 25-metrową strzelnicę.

Inauguracja ze... zwiedzaniem

Inauguracja rozpocznie się w piątek, 21 stycznia o godzinie 10. Została ona podzielona na dwie części oficjalną oraz zwiedzanie. W takcie uroczystości będą przestrzegane obostrzenia związane z COVID-19. W budynku będzie obowiązywał nakaz zasłaniania ust i nosa.

– Z uwagi na pandemię, zwiedzanie zostało podzielone na trzy części. Media zostaną oprowadzone w ostatniej grupie przez naczelnika prewencji tłumaczy podkom. Sonia Kepper, oficer prasowy KMP w Sosnowcu.

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Czterokondygnacyjny budynek o powierzchni 8,5 tys. m² został wybudowany na działce o powierzchni przeszło 16 tys. m². Gmach został zaprojektowany w nowoczesnym stylu i został dopasowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W tym celu w planach uwzględniono dużą poczekalnię z punktem recepcyjnym i windą oraz przestronne korytarze i pomieszczenia służbowe.

Za budynkiem wybudowany został przestronny parking, który pozwoli na przyjmowanie interesantów i uczestników postępowań. Wyznaczono 211 miejsc parkingowych, z czego 143 w części zamkniętej oraz 40 miejsc postojowych na pojazdy służbowe w garażu podziemnym. Funkcjonariusze w nowej lokalizacji będą mieli możliwość ćwiczenia w nowej sali gimnastycznej, ale także poprawie umiejętności strzeleckich na 25-metrowej strzelnicy o 4 osiach. W budynku mieszczą się także pomieszczenia socjalne oraz nowoczesne sanitariaty.

czytaj więcej:

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Pilka nozna zima

Wyjazdu do Turcji nie będzie. Zagłębie zimę spędzi w Polsce

Zabójstwo w Sosnowcu

Zarzut zabójstwa dla partnerki ugodzonego nożem 33-latka

Małgorzata Zarychta Surówka

Wspomnienie: Małgorzata Zarychta-Surówka

Premier Mateusz Morawiecki w Pyrzowicach

Premier Morawiecki zapowiedział wprowadzenie obostrzeń

Firma Press Glass zainwestuje w Dąbrowie Górniczej 300 mln zł

Press Glass w Dąbrowie Górniczej. Będą nowe miejsca pracy

Kończy się III etap rewitalizacji bulwarów nad Czarną Przemszą

Będzin. Kończy się kolejny etap rewitalizacji bulwarów