Wkrótce oficjalne otwarcie nowej siedziby sosnowieckiej policji przy ul. Janowskiego. Nowoczesny budynek wyposażono w salę gimnastyczną i strzelnicę

W piątek, 21 stycznia, nastąpi oficjalne otwarcie długo wyczekiwanej nowej siedziby sosnowieckiej policji, przy ulicy Aleksandra Janowskiego. Wcześniej komenda miejska mieściła się przy ul. Piłsudskiego. Jednak w związku z pandemią COVID-19 otwarcie, które w zapowiedziach miało odbyć się w huczny sposób, zostanie zorganizowane w skromniejszym stylu.

Budowa nowego gmachu komendy miejskiej trwała 4 lata. Obiekt został zaprojektowany przez poznańską pracownię Demirug. Komenda pomieści ok. 280 policjantów i pracowników cywilnych. Gmach został wyposażony w salę gimnastyczną oraz 25-metrową strzelnicę.

Inauguracja ze... zwiedzaniem

Inauguracja rozpocznie się w piątek, 21 stycznia o godzinie 10. Została ona podzielona na dwie części oficjalną oraz zwiedzanie. W takcie uroczystości będą przestrzegane obostrzenia związane z COVID-19. W budynku będzie obowiązywał nakaz zasłaniania ust i nosa.

– Z uwagi na pandemię, zwiedzanie zostało podzielone na trzy części. Media zostaną oprowadzone w ostatniej grupie przez naczelnika prewencji tłumaczy podkom. Sonia Kepper, oficer prasowy KMP w Sosnowcu.

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Czterokondygnacyjny budynek o powierzchni 8,5 tys. m² został wybudowany na działce o powierzchni przeszło 16 tys. m². Gmach został zaprojektowany w nowoczesnym stylu i został dopasowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W tym celu w planach uwzględniono dużą poczekalnię z punktem recepcyjnym i windą oraz przestronne korytarze i pomieszczenia służbowe.

Za budynkiem wybudowany został przestronny parking, który pozwoli na przyjmowanie interesantów i uczestników postępowań. Wyznaczono 211 miejsc parkingowych, z czego 143 w części zamkniętej oraz 40 miejsc postojowych na pojazdy służbowe w garażu podziemnym. Funkcjonariusze w nowej lokalizacji będą mieli możliwość ćwiczenia w nowej sali gimnastycznej, ale także poprawie umiejętności strzeleckich na 25-metrowej strzelnicy o 4 osiach. W budynku mieszczą się także pomieszczenia socjalne oraz nowoczesne sanitariaty.

czytaj więcej:

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Sosnowiec katowice tramwaj

Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic

Smiertelne potracenie pociag dabrowa gornicza 01

Śmiertelny wypadek na torach kolejowych w Dąbrowie Górniczej

Zamek w Będzinie

Naukowcy zeskanują zamek w Będzinie

Dwa nowe oddziały działają w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim

W sosnowieckim szpitalu działają nowe oddziały

Pożar pustostanu ulica Sikorskiego Dabrowa

Pożar pustostanu przy ul. Sikorskiego w Dąbrowie

Nowe ławki przy dworcu kolejowym w Sosnowcu

Sosnowiec. Ławki na placu przed dworcem. Kiedy koniec prac?