Wiosenna Szkoła Języka Polskiego dla obywateli Ukrainy

Wiosenna Szkoła Języka Polskiego w Sosnowcu rozpoczyna się już w czwartek (7 kwietnia). Zajęcia organizowane są dla obywateli Ukrainy powyżej 16 roku życia.

UM Sosnowiec
Wiosenna Szkoła Języka Polskiego w Sosnowcu

W Miejskim Klubie im. Jana Kiepury, MDK Kazimierz oraz Sosnowieckim Centrum Sztuki – Zamek Sielecki rozpoczną się zajęcia nauki języka polskiego dla obywateli Ukrainy. W czwartek (7 kwietna) zajęcia rozpoczną się w Energetycznym Centrum Kultury im. Jana Kiepury. Wiosenna Szkoła Języka Polskiego obywać się będzie w każdy czwartek w godzinach od 16.30 do 17.30 w sali nr 119.

Miejsca są ograniczone

Bezpłatny kurs języka polskiego dla młodzieży oraz dorosłych zorganizowany zostanie także w MDK Kazimierz. Pierwsze zajęcia poprowadzone zostaną 11 kwietnia o godzinie 18:15. Lekcje odbywać się będą dwa razy w tygodniu (poniedziałki i środy). Liczba miejsc jest ograniczona, a zgłoszeń należy dokonywać drogą mailową lub telefonicznie pod numerem 32 269 41 19.

Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek zajęcia nauki języka polskiego od podstaw dla obywateli Ukrainy rozpocznie 14 kwietnia o godzinie 17:00. Lekcje będą się odbywały do 30 czerwca. Ilość miejsc również jest ograniczona. Zapisywać się można mailowo lub telefonicznie pod numerem 501-358-108.

Wcześniej takie zajęcia rozpoczęły się już w innych naszych jednostkach kultury, w Mediatece oraz Teatrze Zagłębia. Chcemy aby z nauki języka polskiego skorzystało jak najwięcej osób, stąd poszerzamy naszą ofertę. Zajęcia prowadzone są także w sosnowieckich szkołach – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.