Świąteczne ozdoby: wielkie choinki, Mikołaj i fotopunkty w Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej. Gdzie można zrobić zdjęcie?

Sosnowiec i Dąbrowa Górnicza są już przygotowane na święta. W obu miastach pojawiło się wiele świątecznych ozdób. Są też fotopunkty.

16-metrowa choinka na Alei Zwycięstwa w Sosnowcu

Ozdoby mieniące się w tym roku w Sosnowcu zostały wynajęte od firmy IPB z Zabrza, która dostarczać będzie miastu świąteczne dekoracje przez dwa lata.

Na Alei Zwycięstwa stanęła 16-metrowa choinka przystrojona piernikami, sercami i bombkami. Tuż przed nią ustawiono fotopunkt. W samym centrum Sosnowca postawiono ciuchcię z wagonami, choinką i prezentem, a przed salą Muza czerwono-złoty balon z gondolą.

Na słupach wielu ulic Sosnowca również zawisły świąteczne ozdoby. Poza tym ozdobą Zagórza stał się Mikołaj siedzący na... motocyklu. Uhonorowano także rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie usytuowana jest wielka kokarda z sercami.

Ponad 600 dekoracji w Dąbrowie Górniczej

Na placu przed Pałacem Kultury Zagłębia stanęła 15-metrowa choinka złożona z 70-tysięcy punktów świetlnych. Pod drzewkiem znalazło się srebrne, błyszczące i świecące przejście. Prócz tego nie zabrakło świątecznych ozdób na słupach. Do dyspozycji jest również oświetlony lampkami napis „Dąbrowa Górnicza” oraz fotoramki, jedna na ulicy 3 Maja, a druga w pobliżu molo przy Pogorii III.

W tym roku miasto ozdobione zostało ponad 600 dekoracjami świątecznymi. Prawie 400 z nich wypożyczone zostało na okres świąteczny od firmy Multidekor.

czytaj więcej:

Choinka stanie przed Pałacem Kultury Zagłębia

15-metrowa choinka stanie przed Pałacem Kultury Zagłębia

Pizza (zdjęcie ilustracyjne)

Zagłębie za pół ceny 2022. Wraca lubiana akcja

„Czeladzkie Talenty" 2022

Ruszyły „Czeladzkie Talenty"

Ząbkowicka kawiarenka mam

Wielkanocne poczynania "Ząbkowickiej kawiarenki mam"

Ola Łukasiewicz

Mecz z udziałem prezydenta miasta na rzecz 14-letniej Oli

Tramwaj zimą

Dodatkowe połączenia tramwajowe w sylwestra 2021

Fabryka Pełna Życia

Dwa bożonarodzeniowe jarmarki już w weekend