Świąteczne ozdoby: wielkie choinki, Mikołaj i fotopunkty w Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej. Gdzie można zrobić zdjęcie?

Sosnowiec i Dąbrowa Górnicza są już przygotowane na święta. W obu miastach pojawiło się wiele świątecznych ozdób. Są też fotopunkty.

16-metrowa choinka na Alei Zwycięstwa w Sosnowcu

Ozdoby mieniące się w tym roku w Sosnowcu zostały wynajęte od firmy IPB z Zabrza, która dostarczać będzie miastu świąteczne dekoracje przez dwa lata.

Na Alei Zwycięstwa stanęła 16-metrowa choinka przystrojona piernikami, sercami i bombkami. Tuż przed nią ustawiono fotopunkt. W samym centrum Sosnowca postawiono ciuchcię z wagonami, choinką i prezentem, a przed salą Muza czerwono-złoty balon z gondolą.

Na słupach wielu ulic Sosnowca również zawisły świąteczne ozdoby. Poza tym ozdobą Zagórza stał się Mikołaj siedzący na... motocyklu. Uhonorowano także rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie usytuowana jest wielka kokarda z sercami.

Ponad 600 dekoracji w Dąbrowie Górniczej

Na placu przed Pałacem Kultury Zagłębia stanęła 15-metrowa choinka złożona z 70-tysięcy punktów świetlnych. Pod drzewkiem znalazło się srebrne, błyszczące i świecące przejście. Prócz tego nie zabrakło świątecznych ozdób na słupach. Do dyspozycji jest również oświetlony lampkami napis „Dąbrowa Górnicza” oraz fotoramki, jedna na ulicy 3 Maja, a druga w pobliżu molo przy Pogorii III.

W tym roku miasto ozdobione zostało ponad 600 dekoracjami świątecznymi. Prawie 400 z nich wypożyczone zostało na okres świąteczny od firmy Multidekor.

czytaj więcej:

Choinka stanie przed Pałacem Kultury Zagłębia

15-metrowa choinka stanie przed Pałacem Kultury Zagłębia

Mopsikobus w Sosnowcu

Startuje sosnowiecki „Podwórkowy MopsikoBus”

Dąbrowski Dzień Seniora

Dzień Seniora w mieście. Zaplanowano wiele wydarzeń

Sosno Ska Party

„Sosno Ska Party" w Parku im. Jacka Kuronia

Iwona Chmielewska

Ferie z Teatrem Zagłębia i Biblioteką Młodzieżową

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Mikołaj

Mikołaj przejedzie specjalnym tramwajem przez Zagłębie