Wielki Test Narzędziowni w Fabryce Pełnej życia Dąbrowie Górniczej. Miłośnicy majsterkowania będą mogli stworzyć swoje rękodzieła

Wielki Test Narzędziowni odbędzie się w sobotę, 9 kwietnia w Fabryce Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej. Wydarzenie będzie prototypem przyszłej Narzędziowni, która ma powstać w jednej z hal dawnej Fabryki Obrabiarki Defum.

Fabryka Pełna Życia
Wielki Test Narzędziowni w Fabryce Pełnej Życia

W sobotę, 9 kwietnia Fabryka Pełna życia zamienia się w "żywą makietę" Powstaną prowizoryczne pracownie rzemieślnicze, strefa prezentacji i makerspace. Od godziny 10:00 do 17:00 odbędą się otwarte warsztaty krawieckie, stolarskie i serwis rowerowy Pana Korbki.

Z uwagi na charakter zajęć podczas Wielkiego Testu Narzędziowni zapraszamy przede wszystkim majsterkowiczów, a także rodziny z dziećmi, ale w wieku powyżej sześciu lat – mówi Agnieszka Jasińska z agencji Projekt Marka, która jest organizatorem Wielkiego Testu Narzędziowni.

Warsztaty stolarskie, krawieckie i...

Warsztaty szycia poprowadzą słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB, aby wspólnie z całymi rodzinami uszyć wiosenne kokoszki. Na warsztaty stolarskie zaprasza Ośrodek Terapii SPES z Katowic. Zadaniem będzie składanie budek dla ptaków wraz ze stolarzami z niepełnosprawnością intelektualną. Specjaliści OBI pokażą, jak w jeden dzień zbudować domek ogrodowy, a do dyspozycji uczestników będą elektronarzędzia.

Podczas wydarzenia odbędą się także warsztaty ceramiczne i tapicerskie, na które obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona.

Prototyp przyszłej innowacji

Pomysł na Narzędziownie powstał w ramach projektu Śląska Przestrzeń Innowacji, realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy oraz Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych Cris. Fabryka Pełna Życia zgłosiła się do projektu z wyzwaniem: „Jak wykorzystać potencjał lokalnego rzemiosła, aby ożywić przestrzeń Fabryki Pełnej Życia i stworzyć atrakcyjną przestrzeń usługową dla mieszkańców i przedsiębiorców”.

Prace nad szczegółami innowacji trwają, a Wielki Test Narzędziowni ma być prototypem przyszłego rozwiązania.

czytaj więcej:

Fabryka Pełna Życia w Dąbrowie Górniczej

Dąbrowa Górnicza świętuje. Koncerty, motocyklowa parada i...

Fabryka Pełna Życia

Powstaje mural w Fabryce Pełnej Życia. Tworzy go Paweł Ryżko

Święto Pracy w Dąbrowie Górniczej

Święto Pracy w Dąbrowie Górniczej

Fabryka Pełna Życia

Miedzianka Po Drodze w Dąbrowie Górniczej i Zawierciu.

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk

„Śląsk” w Sosnowcu. Koncert w kościele św. Tomasza Apostoła

Igraszki z diabłem

Arkadiusz Chęciński i „Igraszki z diabłem”

Pracowity sezon Teatru Zagłębia

Teatr Zagłębia zakończył swój owocny sezon