Wielki sprzeciw mieszkańców Sosnowca wobec wojny na Ukrainie 25 marca przed Urzędem Miejskim

Wojna na Ukrainie nadal trwa. Polacy nieustannie starają się pomagać. W piątek, 25 marca w Sosnowcu wybrzmi wielki sprzeciw mieszkańców wobec działań zbrojnych Rosji.

Paulina Gałbas, 24Zagłębie
Mieszkańcy Sosnowca sprzeciwiają się wojnie na Ukrainie

W piątek, 25 marca o godzinie 18:00 przed Urzędem Miejskim w Sosnowcu odbędzie wspólny sprzeciw wobec wojny na Ukrainie mieszkańców miasta. Na schodach urzędu wystąpi znany m.in. z zespołu Negatyw czy Lenny Valentino - Mietall Waluś. Pojawi się razem z dziećmi z sosnowieckiego Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Usłyszymy także utalentowaną artystkę z Sosnowca - Basia Dratwińska oraz zobaczymy występ aktorki Teatru Zagłębia - Beaty Deutschman.

Wielkie serce mieszkańców

W Sosnowcu pomoc dla uchodźców z Ukrainy, dzięki mieszkańcom i firmom, dalej się rozrasta. Wojna wciąż trwa i wsparcie Polaków dla rodzin uciekający ze swojego kraju, z jedną walizką jest niezwykle ważne. Ukraińcy nadal przekraczają granicę, poszukując schronienia.

Widzimy, że wciąż działacie i pomagacie. Niektórzy są już zmęczeni i nie ma co się dziwić. Jednak wojna wciąż trwa. Giną niewinni ludzie, w tym małe dzieci, bezpowrotnie niszczone są miasta. Musimy pokazać, że jesteśmy razem, wspólnie – deklaruje prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Pomoc dla miasta partnerskiego

W piątkowy wieczór na placu przed Urzędem Miejskim odbędzie się zbiórka dla miasta partnerskiego - Dergacze.

Mamy kontakt z naszymi partnerami z Dergacze, gdzie trwają intensywne walki między rosyjskim najeźdźcą a Ukraińcami. Mamy od nich listę potrzeb. Dary będą wykorzystywane do pomocy rannym, ale też posłużą mieszkańcom i żołnierzom – mówi prezydent Sosnowca.

Potrzebna jest nie tylko żywność i produkty higieny osobistej, ale także leki, materiały opatrunkowe i chirurgiczne. Niezbędne są leki specjalistyczne tj. nasercowe, przeciwgorączkowe, uspokajające, na ciśnienie, dla astmatyków. Wszystkie dary można dostarczyć na wydarzenie.