Wielkanocne Śniadania dla potrzebujących i samotnych mieszkańców Czeladzi i Dąbrowy Górniczej

Miasta Zagłębia wspierają samotnych i potrzebujących mieszkańców w okresie świątecznym. Zarówno w Dąbrowie Górniczej, jak i w Czeladzi organizują śniadanie Wielkanocne z dostawą do domu.

Pixabay
Śniadania Wielkanocne dla potrzebujących

Wszyscy mieszkańcy Dąbrowy Górniczej, którzy do 12 kwietnia zgłosili się z prośbą o dostarczenie Śniadania Wielkanocnego, otrzymają świąteczne potrawy przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych. Pod okiem nauczycieli powstaną śniadania wielkanocne dla 500 osób. Wolontariusze odwiedzą wszystkich, którzy zgłosili chęć otrzymania paczki.

Ze wsparcia mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy miasta, którzy z powodu sytuacji życiowej, materialnej i rodzinnej nie mogą pozwolić sobie na spędzenie Świąt Wielkanocnych w gronie najbliższych.

Śniadania dla Samotnych w Czeladzi

Wielkanocne pogotowie rusza także w Czeladzi. Tam zapisy do otrzymania Śniadania Wielkanocnego trwają do 13 kwietnia. Organizatorem akcji w mieście od kilku lat jest Fundacja Wolne Miejsce przy współpracy z GZM. Wystarczy jeden telefon a paczka ze śniadaniem dotrze tuż przed świętami pod wskazany adres.