Weekend w Dąbrowie Górniczej. Seans charytatywny „DONBAS" w Kinie KADR gestem solidarności z Ukrainą

W geście solidarności z Ukrainą Kino KADR i Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej w niedzielę, 27 marca organizuje seans charytatywny „DONBAS". To o nie koniec atrakcji tego weekendu w mieście.

FB/Kino KADR
Kino KADR "DONBAS" - charytatywny seans w geście solidarności z Ukrainą

Weekend w Dąbrowie Górniczej rozpoczyna się w piątek, 25 marca o godzinie 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Po dwóch latach przerwy powraca całonocna impreza dla dzieci w Bibliotece. Tegoroczna edycja dobywa się pod hasłem „Powrót do przyszłości”. Pierwszym spotkanie będzie Noc z Andersenem.

Tego samego dnia o godzinie 19:00 w Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się koncert projektu Recooltywator. Na scenie pojawi się zespół Old Wave, który został założony w 2006 roku i tworzy muzykę o o sobie, o ludziach i ich sprawach.

Festiwal Akademii WSB

Przez cały piątek odbywa się 5 dzień 18. Festiwalu Nauki Akademii WSB. Tematem jest „Transport, Elektromobilność i Logistyka Przyszłości.” W sobotę, 26 marca w Fabryce Pełnej Życia zorganizowany zostanie 6 dzień festiwalu. Także potrwa cały dzień, a poświęcony będzie aktywności z rodziną. Natomiast 7 dnia, w niedzielę, również w Fabryce Pełnej Życia przedstawiciele Akademii WSB zorganizują „Dzień z Fabryką.”

Solidarność z Ukrainą w Kinie KADR

W niedzielę, 27 marca Kino KADR zaprasza na specjalny seans charytatywny „DONBAS". Wydarzenie organizowane jest w ramach solidarności i wsparcia dla obywateli Ukrainy. Wobec tego Pałac Kultury Zagłębia i kino Kadr organizuje specjalny seans nagrodzonego na 71. festiwalu w Cannes w 2019 roku filmu „Donbas” Siergieja Łoźnicy. Bilety dostępne są na stronie PKZ.

Kino KADR organizuje w każdy dzień weekendu o 15:00 seanse dla dzieci ukraińskojęzycznych. Wstęp jest bezpłatny, a na ekranie pojawi się „Ron Usterka". Również przez cały weekend o godzinie 17:00 wyświetlany będzie film „Piosenki o miłości". Jest to miłosna historia kelnerki z małego miasta i zamożnego warszawiaka.

Codziennie o 19:30 Kino KADR zaprezentuje film „Córka", którego akacja toczy się w Grecji. Do spokojnego kurortu przybywa nastoletnia matka wraz ze swoją kilkuletnią córką.