Ważne informacje dla pracodawców i osób niepełnosprawnych odnośnie zatrudnienia

Dni Godności dla Osób z Niepełnosprawnościami w Powiatowym Urzędzie Pracy w Będzinie. Zaplanowano wykłady informacyjne oraz porady w zakresie niepełnosprawności i zatrudnienia.

UM Czeladź
Dni Godności Dla Osób z Niepełnosprawnościami

Dni Godności dla Osób z Niepełnosprawnościami w Powiatowym Urzędzie Pracy w Będzinie to okazja zarówno dla pracodawców, którzy chcą zatrudnić osoby z niepełnosprawnościami, ale udzielone zostaną także porady z zakresu rehabilitacji społecznej, czy też orzekania o stopniu niepełnosprawności.

Pierwszy dzień i dwa wykłady

We wtorek (17 maja) o godzinie 10:00 odbędzie się prelekcja pod tytułem „Wsparcie PFRON w aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami". Poprowadzi ją Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Natomiast na godzinę 12:00 zaplanowano wykład „Czy niepełnosprawność równa się niezdolności do pracy", który poprowadzi ZUS w Sosnowcu.

Prelekcje informacyjne

W środę (18 maja) prelekcja „Dofinansowanie ze środków PFRON do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego" zorganizowana zostanie dla pracodawców. Z kolei w piątek o godzinie 10:00 zyskać będzie można informacje na temat form dofinansowania dla osób niepełnosprawnych w ramach zadań z zakresy rehabilitacji społecznej oraz orzekaniu o stopniu niepełnosprawności.

Od 17 do 20 maja w Urzędzie Pracy pełniony będzie dyżur, w czasie którego zainteresowani otrzymają odpowiedzi na wszelkie pytania. Zapisów na wykłady w dniach 17 i 20 maja można dokonać po numerem telefonu 573 205 891 lub 573 205 892.

Z kolei na wykład 18 maja zapisu dokonać należy pod numerem 509 305 813. Liczba miejsc jest ograniczona.