Sosnowiec. Warsztaty teatralno-literackie, czyli wspólna akcja Teatru Zagłębia i Biblioteki Młodzieżowej

Teatr Zagłębia i Biblioteka Młodzieżowa w Sosnowcu zapraszają na warsztaty teatralno-literackie. Na bezpłatnych spotkaniach dzieci będą mogły stworzyć własne książki.

Uczniowie klas III-VI mogą wziąć udział w warsztatach teatralno-literackich. Wydarzenie organizowane jest przez Teatr Zagłębia i Bibliotekę Młodzieżową w Sosnowcu. Zajęcia będą się odbywały od 14 do 18 lutego w bibliotece przy ul. Parkowej 1a. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenia należy dokonywać wcześniej, na mail: edukacja@teatrzaglebia.pl. W tytule należy wpisać: Zimowe warsztaty teatralne. W treści – imię i nazwisko oraz wiek dziecka.

Warsztaty rozpocznie picture book „Cztery zwykłe miski” autorstwa Iwony Chmielewskiej. Książki tworzone przez autorkę powstają z kawałków tkanin, pożółkłych kartek, starych elementów, względnie niepotrzebnych przedmiotów. Tak będzie i teraz; mając na względzie recykling, książki powstaną właśnie z takich przedmiotów. Treść stworzona zostanie przy pomocy zadań teatralnych: pisania dialogów i odgrywania scen.