Warsztaty krawieckie w Sosnowcu to doskonała okazja, aby wesprzeć rodziny zastępcze oraz ukraińskie rodziny uchodźcze

W bibliotece w Sosnowcu odbędą się warsztaty krawiectwa. Wydarzenie jest szczególne, gdyż stworzone przytulanki i kocyki trafią do potrzebujących.

UM Sosnowiec
Warsztaty krawieckie w Sosnowcu

W Bibliotece Młodzieżowej przy ul. Parkowej 1A 15 lipca o godzinie 11:00 odbędą się warsztaty krawieckie dla dzieci młodzieży „Przytul mnie mocno". Wydarzenie odbywa się w ramach akcji „Moc eMOCJI, czyli lato z biblioteką", której organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu.

Moc tulenia

Podczas warsztatów uczestnicy pod okiem prowadzących uszyją przytulanki i kocyki sensoryczne – miękkie, puszyste, gładkie – stworzone do głaskania i otulania. Część z wykonanych przytulanek i kocyków trafi do sosnowieckich rodzin zastępczych oraz ukraińskich rodziny uchodźczych. Tak, więc warsztaty to nie tylko dobra zabawa, ale również szczytny cel.

Na warsztaty obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona. Formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres mailowy promocja@biblioteka.sosnowiec.pl lub dostarczyć osobiście do Działu Instruktażu i Promocji w Zagłębiowskiej Mediatece.