Wakacje to czas podróży i wycieczek. W Sosnowcu podróżować można razem z MopsikoBusem do oddalonych placów zabaw

Podwórkowy Mopsikobus wyruszył tego lata już w dwie trasy, ale to nie koniec wesołych podróży. Niebawem odwiedzi kolejne place zabaw.

W Sosnowcu powstał projekt „Podwórkowy MopsikoBus”, który odbywa podróże na place zabaw oddalone od centrum miasta. Ta na pokładzie tej objazdowej świetlicy znajdują się pracownicy socjalni i animatorzy MOPS, którzy zachęcają najmłodszych do aktywnego i kreatywnego spędzania czasu.

Podczas wycieczek organizowane są wspólne zabawy, konkursy z nagrodami, poczęstunek, zabawy edukacyjne. To wszystko zachęcić ma do aktywności na świeżym powietrzu oraz integracji rodziców, opiekunów z dziećmi. Dodatkową atrakcją będzie eksponowany zabytkowy autobus, dostępny również do zwiedzania.

MopsikoBus czeka na podróżnych

Do tej pory MopsikoBus odwiedził plac zabaw w obszarze Porąbki przy ul. Wiejskiej oraz Park z Kamieniem przy ul. Baczyńskiego. Kolejna wycieczka zaplanowana jest już na 1 sierpnia.

Plan wycieczek MopsikoBusa:

 • 01.08.2022 r.
  Plac zabaw w rejonie Juliusza przy zbiegu ulic Spadochroniarzy i Obrońców Westerplatte – impreza plenerowa w godzinach od 12.00 do 15.00
 • 08.08.2022 r.
  Plac zabaw w rejonie Niwki (wjazd od ulicy Wojska Polskiego) – impreza plenerowa w godzinach od 12.00 do 15.00 rozpocznie się od występu Sosnowieckiej Orkiestry Dętej.
 • 22.08.2022 r.
  Park im. Jacka Kuronia na Kazimierzu parking przy wejściu do parku – impreza plenerowa w godzinach od 12.00 do 15.00
 • 29.08.2022 r.
  Park im. Wandy Malczewskiej – wjazd od ul. Dobrzańskiego w rejonie Klimontów – impreza plenerowa w godzinach od 12.00 do 15.00 rozpocznie się od występu Sosnowieckiej Orkiestry Dętej.