W Zagłębiu Sosnowiec sprzątanie. Na razie same odejścia

Zagłębie Sosnowiec podjęło decyzję o zakończeniu współpracy z aż sześcioma zawodnikami. Przed klubem bardzo ważne tygodnie, od których zależy, jak będzie wyglądać kolejny sezon w Fortuna I lidze.

Fot. Facebook/Zagłębie Sosnowiec
278974609 8132333030125590 4919002788593896154 n

Naprawdę niewiele brakowało, a Zagłębie Sosnowiec zakończyłoby miniony sezon spadkiem do II ligi. Sosnowiczanie nad strefą spadkową mieli zaledwie jeden punkt przewagi. W klubie powinna zapalić się czerwona lampka, bo w następnych rozgrywkach może już zabraknąć szczęścia.

Pierwsze decyzje zapadły bardzo szybko. Zagłębie postanowiło zakończyć współpracę z sześcioma zawodnikami. W nowym sezonie nie zobaczymy już w tym zespole Kamila Bielikowa, Wojciecha Kamińskiego i Mykyty Petermana. Ta trójka graczy była wypożyczona i wraca do swoich macierzystych klubów.

Z Sosnowcem żegnają się także Lukas Duriska, Quentin Seedorf oraz Łukasz Turzyniecki. W ich przypadku skończyły się kontrakty i nie zostały one przedłużone. W tej chwili nie wiadomo, gdzie będą kontynuować swoje kariery.

Kto wzmocni Zagłębie przed nowym sezonem? To na razie wielka zagadka. Na pewno są potrzebni zawodnicy z jakością, bo obecnie jest jej zdecydowanie za mało. To, co jest w tej chwili pewne, to fakt, że na stanowisku trenera pozostał Artur Skowronek.