W upalne dni warto się schłodzić. Co prawa Zagłębia nie ma dostępu do morza, ale za to ma wiele kąpielisk

Przed nami cały weekend upałów, przydałoby się gdzieś schłodzić. Co prawda w Zagłębiu nie ma dostępu do morza, ale nie brakuje kąpielisk i miejsc do odpoczynku.

W Zagłębiu znaleźć można rozwiązania na doskwierające upały. Jednym z miejsc jest Pogoria III w Dąbrowie Górniczej, gdzie rozległa plaża oraz możliwość skorzystania z kąpieliska pozwoli na chwilę wytchnienia. Nie brakuje również punktów gastronomicznych.

Doskonale Znana Pogoria III

Jezioro Pogoria III w Dąbrowie Górniczej co roku przyciąga tłumy. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc wypoczynku dla ludzi z Zagłębia Dąbrowskiego, a także całego Górnego Śląska. Jezioro jest efektem specjalnego zalania nieczynnych wyrobisk piaskowych. Plaża kąpielowa strzeżona w sezonie przez WOPR znajduje się na południu jeziora, w okolicach drewnianego molo.
W pobliżu dostępne jest wypożyczalnia kajaków, rowerów wodnych i łódek. Skorzystać można również płatnego parkingu.

Sosnowieckie kąpieliska

W Sosnowcu również nie brakuje miejsca na chwilę wytchnienia i odpoczynku. Mieszkańcy mogą wybrać się na „Stawiki", gdzie kąpieliska strzegą ratownicy. Plażowicze mogą korzystać z toalet, natrysków i przebieralni. Wyznaczono specjalne strefy do kąpieli dla dzieci. Od 24 czerwca otwarte zostają w mieście również odkryte pływalnie przy ul. 3-go Maja oraz Wojska Polskiego. Koszt biletów to: 10 zł (normalny) oraz 5 zł (ulgowy). Dzieci do lat 7 (wstęp w ramach biletu wstępu opiekuna).