W Sosnowcu od środy działać będą nowe przystanki autobusowe

Od środy (27 lipca) w Kazimierzu działać będą nowe przystanki autobusowe. Mają one ułatwić podróż do parku, a od wrześniu do szkół.

UM Sosnowiec
Nowe przystanki autobusowe w Sosnowcu

W związku z ostatnimi pracami specjalnego zespołu odnośnie komunikacji publicznej w Sosnowcu, zebrano rozwiązania, które mają ułatwić mieszkańcom poruszanie się po mieście. Na etapie przygotowań, w ramach Metropolitalnej Szkoły Prototypowania, zespół zebrał ok. 400 ankiet od mieszkańców, których pytano o to w jaki sposób i dokąd powinny dojeżdżać autobusy.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Od środy (27 lipca) korzystać będzie można z nowych przystanków:

  • przy Parku im. Jacka Kuronia,
  • na Armii Krajowej przed przejazdem,
  • na ulicy Głównej.

Zmiany te obejmują autobusy linii 622 i 928, które kończyły bieg przed nieczynną kopalnią KWK Kazimierz-Juliusz, będą teraz miały swój końcowy i początkowy przystanek tuż przy Parku im. Jacka Kuronia. Ma to ułatwić dojazd oraz powrót z Parku Kuronia. W przyszłości z tego rozwiązania skorzystają również uczniowie i pracownicy szkoły.

Linie 622 i 928 będą też zatrzymywać się w rejonie skrzyżowania ulic Kościuszkowców, Armii Krajowej i Głównej ułatwiając tym samym lepiej komunikując centrum dzielnicy.

Rozwiązanie zostanie wprowadzone póki co testowo, ale jeśli wzbudzi pozytywne reakcje wśród mieszkańców, to zostanie na stałe.