W reklamówce trzymał pięć kilogramów amfetaminy. Spędzi pięć lat w więzieniu

48-latek z Sosnowca w reklamówce trzymał pięć kilogramów amfetaminy. Został skazany na pięć lat więzienia. Musi także wpłacić nawiązkę na cele związane z zapobieganiem i zwalczaniem narkomanii.

Kajdanki

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej pod koniec października ubiegłego roku weszli do mieszkania, które podejrzewany mężczyzna zajmował wraz z konkubiną i trójką dzieci.

- Podczas przeszukania zabezpieczyli m.in. wagę elektroniczną i reklamówkę, w której znajdowały się woreczki foliowe z zawartością amfetaminy, której czarnorynkową wartość oszacowano na ponad 266 tys. złotych - informuje prok. Waldemar Łubniewski z Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

48-latek z Sosnowca został oskarżony o posiadanie ponad pięciu kilogramów amfetaminy.

- Mężczyzna został tymczasowo aresztowany (…) W toku postępowania przygotowawczego dokonano zabezpieczenia majątkowego na mieniu oskarżonego na kwotę ponad 52 tys. złotych, poprzez obciążenie hipoteką należącej do niego nieruchomości - tłumaczy prok. Waldemar Łubniewski.

Ostatecznie Sąd Rejonowy w Sosnowcu skazał 48-latka na karę pięciu lat więzienia. Mężczyzna musi także wpłacić nawiązkę w wysokości 25 tys. złotych na cele związane z zapobieganiem i zwalczaniem narkomanii, a także pokryć koszty sądowe.

- Wyrok jest prawomocny - dodaje prok. Waldemar Łubniewski.