W Parku Sieleckim w Sosnowcu poprowadzone zostaną warsztaty jazdy na rolkach dla każdego

Dla wszystkich chętnych nowych wrażeń w Sosnowcu zorganizowane zostaną warsztaty jazdy na rolkach. Początek już 7 sierpnia w Parku Sieleckim.

UM Sosnowiec
Warsztaty jazdy na rolkach w Sosnowcu

Wszyscy fani jazdy na rolkach i ci, którzy chcą spróbować swoich sił w tym sporcie zaproszeni są na warsztaty, które odbędą się w Parku Sieleckim w Sosnowcu. Zajęcia zaplanowano na: 7, 14, 21 i 27 sierpnia, w godzinach od 17:30 do 19:00.

Od początkujących po zaawansowanych

Warsztaty poprowadzą instruktorzy szkoły Free Skater oraz Stowarzyszenia Rolki Sielec. Zajęcia prowadzone będą w czterech grupach:

  1. początkująca – osoby stawiające pierwsze kroki na rolkach
  2. średnio-zaawansowana dzieci – osoby płynnie jeżdżące do przodu będą się uczyć kilku technik hamowania, zakręcania (w tym przekładanki), jazdy tyłem i podstaw freestyle slalomu oraz freeskate.
  3. średnio zaawansowana dorośli – jak w grupie 2
  4. zaawansowana dzieci i dorośli – osoby płynnie jeżdżące przodem i tyłem, które opanowały podstawy freestyle slalomu i freeskate poznają efektowne techniki hamowania zwane „slide”, nauczą się przeskakiwać przez przeszkody, pokonywać schody na rolkach i poznają bardziej zaawansowane tricki między kubeczkami – freestyle slalom.

Organizatorzy oferują również wypożyczenie sprzętu rolkarskiego pod nr tel. 797 378 602.