W Pałacu Kultury Zagłębia wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej, zespół Dżem. Bilety są już w sprzedaży

W Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się koncert legendy polskiej sceny muzycznej, zespołu Dżem. Bilety są już w sprzedaży.

Fot. Facebook/ Zespół Dżem
Dżem zagra w Pałacu Kultury Zagłębia

Koncert Dżemu w Pałacu Kultury Zagłębia zaplanowany jest na piątek, 14 kwietnia, na godzinę 19. – Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze muzyki. Byli pierwszym odkryciem Jarocina. Występowali na chyba wszystkich większych i większości mniejszych festiwali w Polsce. Wyjeżdżali nie tylko do krajów Europy, ale i Ameryki Północnej, a nawet Azji – zapowiadają koncert w PKZ.

Przypomnijmy, że Dżem założyli w 1973 roku bracia Adam i Beno Otrębowie oraz Paweł Berger. Dziś tyska formacja zaliczana jest do najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej. Grali na jednej scenie z Rolling Stonesami, Claptonem, ZZ Top, Lynyrd Skynyrd czy AC/DC, zaś ich utwory wykonuje przeszło pięćdziesiąt zespołów. W 2018 roku, podczas występu w Tauron Arenie w Krakowie, „Wehikuł czasu” zagrała Metallica, a konkretnie – Robert Trujillo i Kirk Hammett.

Zespół istnieje od kilkudziesięciu lat, przetrwał przeciwności losu i tragedie; 30 lipca 1994 roku zmarł legendarny wokalista Dżemu Ryszard Riedel, 27 stycznia 2005 w wypadku samochodowym zginął Paweł Berger, klawiszowiec zespołu. Obecny skład Dżemu to: Beno Otręba, Adam Otręba, Jerzy Styczyński, Zbigniew Szczerbiński, Janusz Borzucki i Maciej Balcar.

Jak informuje Pałac Kultury Zagłębia, bilety na koncert Dżemu, który odbędzie się w sali teatralnej, są już w sprzedaży. Ceny: 100 zł balkon i 140 zł parter.

Ryszard Riedel 6

Może Cię zainteresować:

Urodziny Ryśka Riedla! "Kochał wolność. Cenę za to płacił w ratach aż do samego końca"

Autor: Redakcja

07/09/2022

Sebastian Riedel 3

Może Cię zainteresować:

Co legendarny Rysiek Riedel powiedział, gdy pierwszy raz usłyszał kapelę swojego syna? "Wysłał nas do piwnicy" - opowiada Sebastian Riedel

Autor: Tomasz Stankiewicz

11/03/2022

Pałac Kultury Zagłębia

Może Cię zainteresować:

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia jak Warszawa, też ma własny Pałac Kultury. W Dąbrowie Górniczej. To słynny PKZ

Autor: Grzegorz Lisiecki

03/09/2022