W mieście zrealizowano kolejny projekt w ramach Będzińskiej Akademii Małego Odkrywcy

Za grupą Małych Odkrywców - kolejne poszerzone horyzonty. Tym razem, uczniowie w wieku 7-14 lat, mieli okazję stanąć oko w oko... ze sprawami kosmicznymi. Wszystko dzięki mobilnemu planetarium, które było głównym punktem kolejnego projektu, realizowanego z myślą o rozwinięciu pasji i zainteresowań młodych mieszkańców Będzina.

Mali Odkrywcy po kosmicznym seansie

W kolejności od Słońca: Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun. Taki układ jest już dobrze znany sporej większości uczniów szkół podstawowych. Poprawne skompletowanie planet, było jednak tylko rozgrzewką. Dwaj Rycerze Jedi, którzy odpowiadali za przygotowanie dla będzińskich dzieci jednego z sobotnich przedpołudni - zapewnili mnóstwo atrakcji.

Mali Odkrywcy, standardowo podzieleni na kilka grup, tym razem mieli okazję do bliższego zapoznania się ze sprawami kosmicznymi. To tematyka, która wzbudza zainteresowanie chyba każdego dziecka. Mieszkańcy Będzina wykazali się solidną porcją wiedzy na temat Układu Słonecznego.

Najciekawszą częścią kosmicznych zajęć była oczywiście wizyta w odległych zakątkach galaktyki. Było to możliwe dzięki specjalnemu, mobilnemu planetarium, które na potrzeby Będzińskiej Akademii Małego Odkrywcy... powstało w Urzędzie Miasta.

W specjalnej, dmuchanej konstrukcji, najmłodsi mieli okazję do zobaczenia interesujących projekcji filmowych. Takie zajęcia - usatysfakcjonowały każdego. Zobaczcie sami.

To nie koniec BAMO

W ramach projektu, zrealizowanych zostanie jeszcze kilka ciekawych, sobotnich spotkań dla najmłodszych. Już 13 maja, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Będzinie, najmłodsi poznają bliżej postać króla Kazimierza Wielkiego. Zajęcia inspirowane będą 665-leciem nadania praw miejskich. Z kolei 27 maja, w sali konferencyjnej Będzin Areny, Odkrywcy będą mieli okazję do wzięcia udziału w kreatywnych warsztatach z elementami Arteterapii. Taki trening umiejętności społecznych, z całą pewnością się przyda. W kolejnym miesiącu, na zakończenie Będzińskiej Akademii Małego Odkrywcy planowane są plenerowe zajęcia z siatkówki plażowej czy badmintona. Wszystko to na plaży miejskiej, 17 czerwca.