W Dąbrowie Górniczej zawalił się strop pustostanu. Jedna osoba została częściowo zasypana

W Dąbrowie Górniczej zawalił się strop pustostanu przy ulicy Konopnickiej. Mężczyzna przebywający w budynku został przygnieciony i częściowo przysypany. Po wydobyciu został przebadany przez służby medyczne. Na miejscu po przeszukaniu nie stwierdzono obecności osób trzecich.

Zdj. ilustracyjne
Straż pożarna

W Dąbrowie Górniczej zawalił się pustostan

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 7 sierpnia. Około godziny 13:40 do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zawiadomienie o zawaleniu się stropu pustostanu przy ul. Konopnickiej. Na skutek zdarzenia przygnieciony i częściowo przesypany został mężczyzna. Po przebadaniu przez służby odmówił przewiezienia do szpitala.

- Z informacji uzyskanych od poszkodowanego ustalono, że pod gruzami może przebywać człowiek. Zadysponowano SGPR Jastrzębie-Zdrój - informuje KM PSP Dąbrowa Górnicza.

Przed godziną 17.00 po przeszukaniu zawaliska przez psy oraz badaniu kamerą wziernikową nie stwierdzono obecności osób postronnych. Działania zakończono około godz. 18:30. Budynek został zabezpieczony, tak by nie mogły dostać się do niego osoby postronne.

Pożar pustostanu ulica Sikorskiego Dabrowa

Może Cię zainteresować:

Pożar pustostanu w Dąbrowie Górniczej. Z sąsiedniego budynku ewakuowano kilkanaście osób

Autor: Martyna Urban

17/04/2023