W Dąbrowie Górniczej w 2021 roku urodziło się 19 Zuzann i 11 Jakubów. Zobaczcie, jakie inne imiona wybierali rodzice dla swoich pociech

Zuzanna, Len, Maja, Jakub, Wojciech, Antoni i Jan? Zobaczcie, jakie imiona najczęściej nadawali rodzice swoim dzieciom urodzonym w 2021 roku w Dąbrowie Górniczej.

Pixabay
W 2021 roku w Dąbrowie Górniczej urodziło się 508 dzieci

W 2021 roku w Dąbrowie Górniczej urodziło się 508 dzieci. Jak informuje magistrat, wśród noworodków więcej było chłopców – 256, o 4 więcej niż dziewczynek. Najwięcej dzieci, 59, w Dąbrowie Górniczej przyszło na świat we wrześniu (31 chłopców i 28 dziewczynek). 56 dzieci urodziło się w czerwcu (35 chłopców i 21 dziewczynek). Na drugim biegunie – styczeń, w którym urodziło się 16 dziewczynek i 12 chłopców.

Jakie imiona najczęściej rodzice dawali swoim pociechom?

Najwięcej, bo aż 19 dziewczynek otrzymało imię Zuzanna. Na drugim miejscu znajdują się Lena i Maja – te imiona wybrano po 14 razy. W mieście urodziło się również 12 Laur, 11 Amelii i 11 Zofii. Imion Alicja i Pola użyto po 10 razy. Imię Natalia otrzymało 9 dziewczynek, natomiast Julia – 8.

Wśród chłopców najpopularniejszym imionami były Jakub i Wojciech, użyto ich 11 razy. Imion Antoni, Franciszek i Jan – po 10. W mieście urodziło się również 9 Leonów i Oskarów. Prócz tego imiona Adam, Aleksander i Filip wybrano po 8 razy.

Imiona, które zostały przez rodziców wybrane tylko raz to: Adrian, Aniela, Damian, Diana, Fabian, Florentyna, Łukasz, Layla, Milan, Monika, Tobiasz i Zoja.

czytaj więcej:

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Sosnowiec katowice tramwaj

Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic

Komplet widzów na otwarciu nowego stadionu w Sosnowcu

Nowy stadion, komplet widzów, a do tego zwycięstwo Zagłębia!

Nowy radiowóz dla sosnowieckiej policji

Nowy, specjalistyczny radiowóz dla sosnowieckiej policji

Nowy Klub Seniora w Sosnowcu

Kolejny Klub Seniora w Sosnowcu otwarty

Przystanki w Dąbrowie Górniczej

Wymieniono 53 wiaty przystankowe. W kolejce czeka 27 innych

Angiograf w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym

Sosnowiecki szpital ma nowy angiograf za niemal 4,5 mln zł