W Dąbrowie Górniczej rozpoczyna się przebudowa ul. Sobieskiego. Wystąpią utrudnienia

Rozpoczyna się przebudowa ul. Sobieskiego w centrum miasta. Z powodu od 2 sierpnia remontu jezdnia w kierunku Będzina będzie zamknięta.

UM Dąbrowa Górnicza
Przebudowa ul Sobieskiego w Dąbrowie Górniczej

Przebudowa ul. Sobieskiego w centrum Dąbrowy Górniczej rozpocznie się od przesunięcia przebiegu torowiska i budowy kanalizacji. W związku z tym od 2 sierpnia jezdnia w kierunku Będzina zostanie zamknięta. Tego dnia przed południem zamknięty zostanie fragment między rondem w centrum miasta a skrzyżowaniem z ul. Chopina. To oznacza, że ruch w obu kierunkach będzie się odbywał po jezdni w kierunku centrum.

Kierowcy jadący w stronę Będzina na drugą jezdnię zjadą tuż za rondem przez budowany właśnie przejazd przez dawne torowisko. Na właściwą dwupasmową jezdnię samochody wrócą na skrzyżowaniu z ul. Chopina – mówi Krzysztof Serafiński, zastępca naczelnik Wydziału Inwestycji Drogowych.

Wjazd i wyjazd z Centrum Handlowego Pogoria na ul. Sobieskiego zostanie póki co utrzymany. Kierowcy, którzy wyjadą z Pogorii na ul. Sobieskiego dojadą do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza, gdzie ustawiony zostanie nakaz jazdy w prawo.

Co się zmieni?

W czasie zamknięcia drogi zmieniony zostanie układ torowiska tramwajowego. Za rondem wygnie się ono bardziej w łuk i tym samym zajmie wewnętrzny pas ruchu ulicy Sobieskiego. Na dotychczasowy ślad tory tramwajowe wrócą przy starej kładce dla pieszych.

Na dalszym odcinku, czyli na odcinku między skrzyżowaniami z ul. Sienkiewicza i Chopina, budowana będzie kanalizacja oraz realizowana przekładka podziemnych sieci – zapowiada Krzysztof Serafiński.

Ta zmiana ma związek z przesunięciem na wysokość ul. 3 Maja dotychczasowego przystanku tramwajowego Dąbrowa Górnicza Sienkiewicza. Przy nim powstanie wyniesione przejście dla pierwszy z przejazdem rowerowym, które zastąpi kładkę. Ponadto zlikwidowane zostanie nieczynne przejście podziemne przy Hucie Bankowej. Zaś na skrzyżowaniu z ul. Chopina pojawi się rondo turbinowe.

Torowisko w nowym śladzie będzie gotowe jeszcze w tym roku. Nowy układ drogowy w tym miejscu będzie natomiast kończony w przyszłym roku.