W Czeladzi powstała pierwsza jadłodzielnia. Pomogło Towarzystwo Motocyklowe "Volni"

W Czeladzi przy ulicy 17 lipca postawiona została pierwsza jadłodzielnia. Społeczna lodówka była inicjatywą Towarzystwa Motocyklowego "Volni" oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Jadłodzielnia ma wspomóc biedniejszych mieszkańców w walce z głodem.

Od kilku dni mieszkańcy Czeladzi mogą korzystać i uzupełniać miejską jadłodzielnię. Społeczna lodówka została postawiona przy ulicy 17 lipca, obok Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Inicjatorem było Towarzystwo Motocyklowe "Volni".

- Zachęcamy wszystkich do podzielenia się z tymi co akurat potrzebują wsparcia w tym trudnym czasie. Nie wyrzucajmy jedzenia z którego ktoś inny może się ucieszyć. Jeśli masz ochotę to możesz specjalnie coś kupić i zanieść. Dzielmy się dobrem bo to niewiele kosztuje - czytamy w komunikacie towarzystwa.

Burmistrz gratuluje "Volnym"

Zbigniew Szaleniec, burmistrz miasta Czeladź opisał na swoim Facebooku całą akcję i zachęcił mieszkańców do zarówno korzystania jak i oddawania żywności.

- Gratuluję Volnym i apeluje do tych mieszkańców, którzy zechcą tam zostawiać nadmiar żywności, by była zawsze świeża i zdolna do spożycia - pisze burmistrz.

Piotr Żmuda opowiedział nam, że pomysł zrodził się już ponad pół roku temu, ale po czasie inicjatywa ucichła.

- Towarzystwo Motocyklowe Volni wpadło na pomysł wspólnie. Wszystko powstało dzięki darczyńcom i zaskórniakom, które wygrzebali z własnych kieszeni motocykliści. Zależy nam na wspólnej integracji, pokazywaniu społeczeństwu, że motocyklista to nie tylko szaleniec. Potrafimy działać wspólnie i staramy się zarażać innych do swoich pasji jak i tego, że trzeba się dzielić dobrem - wyjaśnia Piotr Żmuda.

Kolejna jadłodzielnia w woj. Śląskim

Na terenie województwa śląskiego w ostatnich miesiącach powstało już kilkadziesiąt lodówek społecznych. Akcja stała się na tyle popularna, że w większych miastach zostaje utworzonych kilka punktów.

  • W Bielsku-Białej powstało 5 punktów - przy LO Żeromskiego (ul. Grota Roweckiego), os. Wojska Polskiego (ul. Stawowa 29), os. Złote Łany (ul. Podgórze z tyłu LO im. Asnyka), os. Karpackie (ul. Matusiaka 3), Straconka (ul. Górska 133),
  • W Czechowicach Dziedzicach powstał jeden punkt ul. Barabasza 1,
  • W Jastrzębiu-Zdroju powstały dwa punkty - przy ul. Warmińskiej i ul. Wielkopolskiej,
  • W Sosnowcu przy ul. Jana Matejki,
  • W Tychach na placu Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 2,
  • W Rudzie Śląskiej dwa punkty - w pobliżu parafii pw. Matki Boskiej Różańcowej (dzielnica Halemba) oraz przy ul. Oświęcimskiej 123,
  • W Wodzisławiu Śląskim przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie,
  • W Siemianowicach przy ul. Oświęcimskiej 16.

czytaj więcej:

Współpraca Czeladzi z miastem partnerski Auby

Owocna współpraca Czeladzi z francuskim miastem Auby

Zbigniew Szaleniec rozmawiał z merem Żydaczowa

Żydaczów na Ukrainie potrzebuje pomocy

Kompleks basenów w Parku Grabek w Czeladzi

Basen w Parku Grabek nominowany do prestiżowej nagrody

Tomasz Szczerba, burmistrz Wojkowic

Samorządowcy Zagłębia wysoko w rankingu IBIMS

Pierwszy etap remontu stadionu powoli dobiega końca

Stadion miejski zostanie oddany do użytku przed terminem?

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

Image1

Hala MOSiR w Czeladzi po modernizacji. Czas na stadion