W Czeladzi 29-letni sosnowiczan napadł i okradł obywatela Ukrainy. Trafił już do aresztu i usłyszał zarzuty

Policjanci z Czeladzi zatrzymali mieszkańca Sosnowca. 29-latek dokonał rozboju, a także innych przestępstw wobec obywatela Ukrainy – wymusił napisanie fikcyjnych oświadczeń dotyczących zdarzeń drogowych oraz ukradł pokrzywdzonemu paszport i telefon. Sosnowiczanin okazał się recydywistą.

Policja
Policjanci z Czeladzi zatrzymali 29-letniego mieszkańca Sosnowca

Zgłoszenie od mężczyzny pracującego w jednej z firm przewozowych, obywatela Ukrainy, policjanci z czeladzkiego komisariatu otrzymali kilka dni temu. Mężczyzna opowiedział, jak podczas jednego z kursów, który kończył się na ulicy Orzeszkowej w Czeladzi, stał się ofiarą przestępstw. Jeden z pasażerów, po przyjeździe na wyznaczone miejsce, rozpętał awanturę.

Co więcej, wkrótce przeszedł również do rękoczynów – wykręcił rękę kierowcy i groził, że ją złamie, po czym ukradł mu pieniądze, dokumenty i telefon. A potem… zażądał pieniędzy za zwrot skradzionych przedmiotów. Kierowca pieniędzy jednak nie miał. Napastnik zmusił go do napisania dwóch oświadczeń o fikcyjnych zdarzeniach drogowych i uciekł.

29-latek usłyszał już zarzuty

Po przyjęciu zgłoszenia policjanci szybko dotarli do mieszkańca Sosnowca, którego przewieźli do policyjnego aresztu. Jak się szybko okazało, dla 29-letniego mężczyzny był to już kolejny konflikt z prawem, dlatego będzie odpowiadał jako recydywista. Usłyszał już zarzuty, grozi mu teraz nawet do 15 lat więzienia.