W 212. urodziny Fryderyka Chopina w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej wystąpi Alexander Gadjiev

Alexander Gadjiev w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia zagra koncert z okazji 212. urodzin Fryderyka Chopina. Wydarzenie zaplanowane jest na 3 marca.

FB/ Alexander Gadjiev
Alexander Gadjiev wystąpi w Pałacu Kultury Zagłębia

Z okazji 212. urodzin Fryderyka Chopina w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odbędzie się niezwykły koncert. W Sali Teatralnej przy fortepianie zasiądzie Alexander Gadjiev. Muzyk jest laureatem ex aequo II nagrody i nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie sonaty w ramach XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, jest też zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Hamamatsu, konkursu Monte-Carlo Piano Masters i Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Sydney.

Alexander Gadjiev urodził się 23 grudnia 1994 r. we Włoszech. Początkowo gry na fortepianie uczył go jego ojciec – Siavush Gadjiev, później muzyk studiował w Mozarteum w Salzburgu w klasie Pavla Gililova. Współpracował między innymi z orkiestrami symfonicznymi w Monte Carlo, Tokio, Nagoi, Kyoto, Pradze czy Katowicach (NOSPR). Swoją debiutancką płytę Literary Fantasies z utworami Liszta i Schumanna wydał w 2018 roku.

Są jeszcze wolne miejsca, ale...

W programie koncertu w Pałacu Kultury Zagłębia znajdą się dwa utwory polskiego pianisty – Preludium cis-moll op. 45 oraz II Sonata b-moll op. 35. Trzecim zaprezentowanym utworem będzie VII Symfonię A-dur op. 92 autorstwa Ludwiga Van Beethovena w transkrypcji Franciszka Liszta, przyjaciela Chopina.

Informacje odnośnie koncertu można znaleźć na stronie Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Cena biletu to 45 zł. Miejsca są jeszcze dostępne, natomiast szybko się wyprzedają. Zaplanowany na 3 marca koncert rozpocznie się o godzinie 18.

czytaj więcej:

Dżem zagra w Pałacu Kultury Zagłębia

W Pałacu Kultury Zagłębia zagra Dżem

Kwiecień w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej

Koncert i ekologiczne przedstawienie w PKZ już w kwietniu

Zespół MØW zagra w Pałacu Kultury Zagłębia

Zespół MØW wystąpi w Pałacu Kultury Zagłębia

Pałac Kultury Zagłębia

Nocne Pałacowanie w PKZ. W całkowitych ciemnościach?

Festiwal oblicza

Nosowska, Masłowska, Żulczyk, Stasiuk w PKZ

Grzegorz Drygała

Grzegorz Drygała nowym dyrektorem Pałacu Kultury Zagłębia

Swing Sisters

Koncert Swing Sisters częścią projektu Recooltywator