Uwaga! Trwa modernizacja przejazdu, tramwaje jeżdżą inaczej. Zobacz, co się zmienia

UM Dąbrowa Górnicza
Zmieni się częstotliwość kursowania tramwajów na liniach 21 i 22

Ci, którzy podróżują tramwajem do Huty ArcellorMittal Poland będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Przez najbliższe dni, ruch w tym kierunku będzie ograniczony. Wszystko przez prowadzone na przejeździe prace przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Tworzeń.

Utrudnienia potrwają od 8 do 12 grudnia. Przez ten czas trasa linii tramwajowych nr 21 i 22 zostanie skrócona do pętli w Gołonogu. Zmieniona zostanie także częstotliwość ich kursowania.

Tramwaje Śląskie jednak uspokajają. 

– Przejazd w czasie prac nie zostanie zamknięty dla samochodów, lecz będzie modernizowany połówkowo z zachowaniem przejezdności po jednym pasie – tłumaczy Andrzej Zowada, rzecznik spółki.

By ułatwić w tym czasie komunikację, do przystanku Gołonóg Podstacja Pętla dojeżdżać będzie dodatkowa linia. Trasa linii nr 28 zostanie wydłużona, bo teraz kursuje między Osiedlem Zamkowym w Będzinie a pętlą przy Urzędzie Pracy w Dąbrowie Górniczej. Na trasie Tworzeń Huta Katowice – Gołonóg Osiedle Kasprzaka zostanie także uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa oznaczona jako T-21.

Zmian będzie więcej

To nie są jedyne zmiany, które czekają podróżnych w najbliższych dniach. Zarząd Transportu Metropolitalnego od 8 grudnia wprowadza również zmiany w częstotliwości kursowania tramwajów: będzie ich mniej na liniach 21 i 22 i więcej na linii nr 28.

Tak też będzie po 13 grudnia, czyli po modernizacji przejazdu, gdy linie ponownie będą kursować do przystanku Tworzeń Huta Katowice. Od 8 grudnia w rozkładzie jazdy pojawią się również dodatkowe linie tymczasowe nr 41 i 42.

czytaj więcej:

Tramwaje Śląskie SA

Co z udziałami miast w Tramwajach Śląskich? „Są postępy”

Przekazanie nowych karetek pogotowiu w Sosnowcu

Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma 3 nowe ambulanse

W najbliższy weekend ruch tramwajowy w mieście zostanie wstrzymany

Dąbrowa Górnicza: zostanie wstrzymany ruch tramwajowy

Konferencja prasowa w Sosnowcu

Lekarze z Sosnowca przyjmują pacjentów w zimnych gabinetach

Huta ArcelorMittal

Kamera monitoruje hutę od blisko roku. Jaki efekt?

Tak ma wyglądać Zagłębiowski Park Sportowy

Budżet 2022 przyjęty. Zbliża się koniec dużych inwestycji

Bas Tajpan, finalista programu Lego Masters, buduje z klocków makietę dworca

Zielone światło dla komunikacji miejskiej i rowerów?