Uwaga! Trwa modernizacja przejazdu, tramwaje jeżdżą inaczej. Zobacz, co się zmienia

Ci, którzy podróżują tramwajem do Huty ArcellorMittal Poland będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Przez najbliższe dni, ruch w tym kierunku będzie ograniczony. Wszystko przez prowadzone na przejeździe prace przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Tworzeń.

UM Dąbrowa Górnicza
Zmieni się częstotliwość kursowania tramwajów na liniach 21 i 22

Utrudnienia potrwają od 8 do 12 grudnia. Przez ten czas trasa linii tramwajowych nr 21 i 22 zostanie skrócona do pętli w Gołonogu. Zmieniona zostanie także częstotliwość ich kursowania.

Tramwaje Śląskie jednak uspokajają.

– Przejazd w czasie prac nie zostanie zamknięty dla samochodów, lecz będzie modernizowany połówkowo z zachowaniem przejezdności po jednym pasie – tłumaczy Andrzej Zowada, rzecznik spółki.

By ułatwić w tym czasie komunikację, do przystanku Gołonóg Podstacja Pętla dojeżdżać będzie dodatkowa linia. Trasa linii nr 28 zostanie wydłużona, bo teraz kursuje między Osiedlem Zamkowym w Będzinie a pętlą przy Urzędzie Pracy w Dąbrowie Górniczej. Na trasie Tworzeń Huta Katowice – Gołonóg Osiedle Kasprzaka zostanie także uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa oznaczona jako T-21.

Zmian będzie więcej

To nie są jedyne zmiany, które czekają podróżnych w najbliższych dniach. Zarząd Transportu Metropolitalnego od 8 grudnia wprowadza również zmiany w częstotliwości kursowania tramwajów: będzie ich mniej na liniach 21 i 22 i więcej na linii nr 28.

Tak też będzie po 13 grudnia, czyli po modernizacji przejazdu, gdy linie ponownie będą kursować do przystanku Tworzeń Huta Katowice. Od 8 grudnia w rozkładzie jazdy pojawią się również dodatkowe linie tymczasowe nr 41 i 42.