Uwaga, będą zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Powód? Awaryjne prace sieciowe pomiędzy przystankami Koszelew i Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy

Awaryjne prace sieciowe będą powodem zmian w komunikacji miejskiej, do których dojdzie w nocy ze środy na czwartek. Prace zaplanowano pomiędzy przystankami Koszelew a Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy.

Fot. Facebook/ ZTM Info
Tramwaje ZTM

Prace sieciowe prowadzone będą w nocy z 11 na 12 stycznia, w godzinach 23:55 – 04:00. Prowadzone będą w Będzinie i Dąbrowie Górniczej, a ściślej: między przystankami Koszelew i Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy. Jak informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego, tramwaje linii 21 od godz. 23:34 z przystanku Milowice Pętla kursować będą na trasie Milowice Pętla – Osiedle Zamkowe Pętla. Z kolei tramwaje linii 28 od wyjazdu do zjazdu będą obsługiwane wagonem dwukierunkowym.

Na odcinku Koszelew – Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy tramwaj kursować będzie jednym torem, a kursy w godz. 00:00 – 02:00 zostaną wykonane z 3 minutowym opóźnieniem. Przystankiem przesiadkowym dla pasażerów linii 21 z/na linię 28 w obu kierunkach jazdy będzie przystanek Będzin Muzeum – informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego.

Przystanek Gołonóg Liceum

Może Cię zainteresować:

Ponad 150 przystanków w Dąbrowie Górniczej zmieni swoją nazwę lub status. Wymiana tabliczek informacyjnych rozpocznie się w połowie stycznia

Autor: Grzegorz Lisiecki

10/01/2023

Metrolinia

Może Cię zainteresować:

Od soboty w Dąbrowie Górniczej kursować będzie M103. To już trzecia metrolinia w mieście

Autor: Redakcja

09/01/2023

Koleje śląskie

Może Cię zainteresować:

Uszkodzona sieć trakcyjna na stacji w Dąbrowie Górniczej. Wprowadzono komunikację zastępczą

Autor: Martyna Urban

03/01/2023