Urząd Miasta w Czeladzi nagrodzony. Instytucja otrzymało miano przyjaznego urzędu

Uroczysta Gala VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Instytucji Administracji Publicznej „Przyjazny Urząd” odbyła się 23 kwietnia w Sali Kolumnowej Pałacu Radziwiłłów w Krakowie-Balicach. Urząd Miasta w Czeladzi otrzymał nie jedną, a dwie nagrody.

UM Czeladź
„Przyjazny Urząd 2022" dla Urzędu Miasta Czeladź

Urząd Miasta Czeladź otrzymał tytuł „Przyjazny Urząd 2022”. Znak jakości przyznawany jest wyróżnieniem dla instytucji, które cechują się wysoką kulturą obsługi klienta, profesjonalizmem i rzetelnością w świadczeniu usług publicznych oraz nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim.

Certyfikat przyznawany jest urzędom o szczególnych osiągnięciach we wdrażaniu nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań odnoszących się do jakości usług publicznych. Nagroda przyznawana jest naukowców i praktyków, specjalizujących się w problematyce administracji publicznej i zarządzania jakością.

Dodatkowe wyróżnienie urzędu

Dodatkowo Urząd Miasta w Czeladzi otrzymał Wyróżnienie Nadzwyczajne „Diament Odpowiedzialności Społecznej”. Przyznano je za realizację nowoczesnej, aktywnej strategii odpowiedzialności społecznej, implementowanej z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań menedżerskich i nowatorskich instrumentów z obszaru zarządzania zaufaniem, które w sposób bezpośredni wpływają na wysoką pozycję urzędu na rynku usług publicznych oraz jego pozytywny wizerunek w percepcji interesariuszy zewnętrznych.

To bardzo cenne wyróżnienia. Urząd Miasta jest po to, by jak najlepiej służył mieszkańcom. Mam tylko wielką nadzieję, że podobnie oceniają naszych urzędników mieszkańcy załatwiający swoje sprawy w urzędzie, bo ich zdanie zawsze jest dla mnie najważniejsze – podkreśla burmistrz Zbigniew Szaleniec.