Umowa na kolejny etap modernizacji czeladzkiego stadionu została podpisana. Prace kosztować będą 8 mln zł

Prace remontowe na stadionie im. Józefa Pawełczyka w Czeladzi przechodzą na kolejny etap. Władze miasta podpisały umowę na dalsze zadania modernizacji, które mają zakończyć się do końca 2022 roku.

Stadion czeladź umowa

Umowa na kolejny etap modernizacji stadionu im. Józefa Pawełczyka w Czeladzi została podpisana z firmą Greta Sport z Dąbrowy Górniczej. Inwestycja ma zakończyć się do końca 2022 roku.

Umowa na remont stadionu jest największym i najkosztowniejszym przedsięwzięciem inwestycyjnym w czeladzki obiekt sportowy ostatnich 30 lat. Najkosztowniejszym, bo umowa opiewa na prawie 8 mln zł. A jeżeli do tego dodać prawie 1,5 mln zł wydane na I etap remontu boiska i wschodniej trybuny oraz prawie 1,5 mln na remont trybuny głównej, to na modernizację stadionu im Józefa Pawełczyka wydamy łącznie ok 11 mln zł – podkreśla burmistrz Zbigniew Szaleniec.

Plan modernizacji

Remont zakłada wykonanie nowej trybuny od strony Budynku Obsługi Stadionu. Znajdzie się również bieżnia lekkoatletyczna z certyfikatem PZLA oraz nowe oświetlenie, nagłośnienie i monitoring stadionu. Budynek kas oraz budynek zaplecza ulegnie remontowi. Zgodnie z planem, wykonawca ma stworzyć elementy infrastruktury pod dyscypliny olimpijskie, takie jak skok w dal, trójskok, rzut oszczepem, dyskiem, młotem oraz pchnięcie kulą, a także wykonanie rowu z wodą dla dystansu 3000 m z przeszkodami.

Remont rozpoczął się w ubiegłym roku

Do tej pory wyremontowano budynek trybuny z zapleczem. Wykonano termomodernizację obiektu wraz z wymianą stolarki okiennej. Konstrukcja dachu została wzmocniona. Pojawiły się dwie dodatkowe szatnie letnie z łazienkami.

Prace wewnątrz Budynku Obsługi Stadionu cały czas trwają. Do tej pory udało się wymienić instalację elektryczną. Położone zostało ogrzewanie podłogowe na całym parterze obiektu, czyli w szatniach oraz korytarzach. Remontowane są prysznice i toalety. Na pierwszym piętrze powstają odnowione pomieszczenia biurowe, magazynowe oraz pomieszczenie z przeznaczeniem na małą siłownię.